GeriGündem Korku dolu 48 saat
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Korku dolu 48 saat

ŞANLIURFA'da, ikisi de 13 yaşındaki Halil Yıldı ve arkadaşı Nurettin Dengiz, 2 gün önce kimliği belirsiz 4 kişi tarafından kaçırıldı.

Şüpheliler, bir gün sonra kaçırdıkları çocuklardan Nurettin Dengiz'in ailesini arayıp fidye istedi. Dengiz Ailesi, fidye vermeyi kabul etmeyip, olayı güvenlik güçlerine bildirdiklerini söylemesinin ardından, fidyeciler 2 çocuğu bugün öğleden sonra gözlerini kapattıktan sonra köy yolunda serbest bıraktı. Sağlık durumları iyi olan ve çok korktuklarını söyleyen çocuklar ailelerine kavuşmanın sevincini yaşarken, jandarma şüphelilerin yakalanması için çalışmasını sürdürüyor.

Merkeze bağlı Taşlıca Köyü'nde oturan 13 yaşındaki Nurettin Dengiz, geçen pazar günü, 500 metre uzaklıktaki Yıldırım Mezrası'nda oturan sınıf arkadaşı Halil Yıldı'nın yanına gitti. 2 arkadaş, yine 500 metre uzaklıktaki Salman Mezrası'nda oturan sınıf arkadaşlarının yanına gitmek isterken, yolda yanlarına gelen kimliği belirsiz 4 kişi tarafından zorla otomobile bindirilip kaçırıldı. Akşam saatlerinde çocuklarının eve dönmemesi üzerine telaşlanan Dengiz ve Yıldı ailelerinin fertleri, köyde ve çevredeki arazilerde arama yaptı. Tüm uğraşlarına rağmen çocuklara ulaşamayan iki aile daha sonra durumu jandarmaya bildirdi.

ÖLÜM TEHDİTİ

İhbarın ardından çalışma başlatan jandarma, çocuklara ulaşamazken, pazartesi günü akşam saatlerinde kayıp çocuklardan Nurettin'in aynı zamanda Taşlıca Köyü Muhtarı olan çiftçi babası 57 yaşındaki Halil Dengiz'i gizli numaradan arayan bir kişi, çocukların ellerinde olduğunu ve fidye karşılığı serbest bırakacaklarını söyledi. Jandarma başvuran Muhtar Halil Dengiz, “Telefon edip çocuğum karşılığı fidye istediler. Miktar söylemediler. Daha sonra da tehdit edip, olayı güvenlik güçlerine bildirmememi, aksi taktirde çocukları öldürüp cenazelerini göndereceklerini söylediler. Ben de olayı jandarmaya bildirdiğimi söyleyerek telefonu kapattım. Kimseyle herhangi bir husumetim yok. Çocukları niye kaçırdılar bilmiyorum” dedi.

Yıldırım Mezrası'nda oturan 7 çocuk babası 44 yaşındaki Ahmet Yıldız ise çocuğunun kaçırılmasına anlam veremediğini belirterek, “Benim kimseyle alıp veremediğim bir şey yok. Oğlum sınıf arkadaşı Nurettin ile birlikte diğer mezrada bulunan arkadaşlarının yanına giderken kaçırılmış. Bildiğimiz sadece bu” diye konuştu.

GÖZLERİNİ BAĞLAYIP, KAÇIRDIKLARI YERDE BIRAKTILAR

İki ailenin 2 gün boyunca korku içerisinde beklemesine yol açan ve güvenlik güçlerini alarma geçiren olayın ardından, bulunmasına çalışılan iki çocuk, bugün akşam saatlerinde köy yolunda bırakıldı. Gözleri kapalı halde uzaktan köylüler tarafından fark edilip, yol kenarında bulunan çocukların sağlıklı olması sevinçle karşılandı. 48 saat sonra özgürlüğüne kavuşan çocuklar, serbest bırakıldığı bildirilen jandarmalar tarafından ifadelerine başvurulmak üzere Yardımcı Köyü Jandarma Karakolu'na götürüldü. Çocuklarını burada bekleyen aileleri, “Çocuklarımıza sağ salim kavuştuğumuz için çok mutluyuz. Gözlerini bağlayıp yol kenarına bırakmışlar. Çok şükür ikisinin de başına bir şey gelmedi, inşallah onlara bu kötülüğü yapan ve bize cehennem azabı yaşatanlar bulunur ve cezalarını çeker” diye konuştu.
Ailelerinin sarılıp öptüğü küçük çocuklar konuşmazken, jandarma olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle