Gündem Haberleri

  Korgeneral Yurdaer Olcan tutuklandı

  A.A
  17.05.2010 - 10:27 | Son Güncelleme:

  'Balyoz' soruşturması kapsamında hakkında yakalama emri bulunan Korgeneral Yurdaer Olcan tutuklandı.

  KORGENERAL OLCAN TUTUKLANDI

  Olcan, saat 10.15’te Hakim ve Savcıların kullandığı protokol kapısından içeri giriş yaptı.Sivil araçla adliyeye gelen Olcan’ın boynunda boyunluk takılı olduğu görüldü.

  Balyoz soruşturması kapsamında savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakılan Korgeneral Olcan hakkında 4 Nisan 2010 günü yakalama kararı çıkarılmıştı.

  GATA’da tedavi gördüğü belirtilen Olcan ile birlikte soruşturma kapsamında yakalama kararı çıkarılan 21 kişi de teslim olmuş oldu.

  AVUKAT GÜNER: MÜVEKKİLİM 3 AY YATAK İSTİRAHATİYLE TABURCU OLDU

  “Balyoz Planı” iddialarına ilişkin  soruşturma kapsamında hakkındaki yakalama kararı yüzüne okunarak tutuklanan  Korgeneral Yurdaer Olcan'ın avukatı Armağan Güner, “müvekkili Olcan'ın 3 ay  yatak istirahatli olarak taburcu edildiğini” söyledi.

  İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyetince, daha önce hakkında yakalama  kararı çıkarılan ve bugün çıkarıldığı İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza  Mahkemesi'nce yakalama emrinin yüzüne okunmasının ardından tutuklanan Yurdaer  Olcan'ın avukatı Güner, basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.

  Müvekkili Olcan'ın, bir süre önce tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp  Akademisi'nde (GATA) boyun fıtığı ameliyatı olduğunu kaydeden Güner, boynunda  boyunluk bulunan Olcan'ın sağ elini kullanamadığını ve tek başına ihtiyaçlarını  gideremediğini belirtti.

  Olcan'ın, 3 ay yatarak fizik tedavi görmek üzere taburcu edildiğini  söyleyen Güner, Olcan'ın eşinin fizyoterapist olduğunu ve evinde fizik tedavi  görebileceğini ifade etti.

  Basın mensuplarının, “Müvekkilinizle ilgili tahliye talebinde bulundunuz  mu?” sorusuna da, “Tahliye talebinde bulunuyoruz zaten zaman zaman. Ama şu anda  yapacak bir şey yok. Şu an, tutuklama talebi vicahiye çevrildi. Tahliye talebinde  bulunma olanağı yok yani” şeklinde yanıt verdi.

  Avukat Güner, “Müvekkiliniz bu durumda cezaevinde kalabilir mi?”  sorusuna karşılık da, “Belki cezaevi değerlendirecek onu. Ameliyattan sonra  yaklaşık bir hafta hastanede kaldı. Ve 3 ay hava değişimi, 3 ay yatak  istirahatiyle taburcu oldu. Durumu bu” ifadelerini kullandı.

  Bu arada, adliyeden çıkarken Merkez Komutanlığı'na bağlı otomobile  bindirilen Olcan'ın, boynundaki boyunluk nedeniyle yürümekte zorluk çektiği  görüldü.
     

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı