Gündem Haberleri

  Korgeneral Dingiloğlu: Kanunsuz bir iş yapılamaz

  Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA)
  13.08.2009 - 18:13 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR'deki 1'inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'nda düzenlenen komuta devir- teslim töreninde konuşan Hava Lojistik Komutanı Korgeneral Şevket Dingiloğlu, askeri personele hitaben yaptığı konuşmada “Görev alanında kanunlara aykırı hiçbir şeyin yapılmasına müsaade etmeyin. Kanunsuz bir iş yapılamaz. Yönetmeliğe uymayan, yönergelere uymayan emirler ve işler zaman içerisinde size geri döner” dedi.

  1'inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'nda Tümgeneral Semih Bindoğan'ın görevini Tuğgeneral Tayfur Fikret Erbilgin'e teslim etmesi nedeniyle tören düzenlendi. Törene Eskişehir Vali Vekili Ekrem Ballı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Lojistik Komutanı Korgeneral Şevket Dingiloğlu, 1'inci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı ile çok sayıda kişi katıldı.

  Törende, 1'inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı görevine getirilen Tuğgeneral Tayfur Fikret Erbilgin, Hava Lojistik Komutanlığı Kurmay Başkanlığı'na atanan Tümgeneral Semih Birdoğan'a teşekkür plaketi verdi. Erbilgin, “Görevi teslim aldığım gibi eksiksiz yerine getirerek, devraldığım noktadan daha ileriye götürmek azim ve kararlılığındayım. . Özel yaşamımızda ve görevimizde Atatürkçü düşünce ana felsefemiz, onun ilkeleri ise yolumuzu aydınlatan meşalemiz olacaktır” dedi.

  LOJİSTİK, HAVA KUVVETLERİ'NİN KALBİ

  Törende konuşan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Lojistik Komutanı Korgeneral Şevket Dingiloğlu, lojistiğin çok önemli olduğunu vurguladı. Korgeneral Dingiloğlu şunları kaydetti:

  “Eğer bir uçak uçabiliyor, atılan mühimmat patlayabiliyorsa, uçaksavar silahları çalışıyorsa bu mutfakta çalışan aşçının marifetidir. Aşçı yemeği güzel hazırlayamazsa onu yiyecek insanlar ne o yemekten ne de oturup o masadan zevk almaktan bahsedemezler. Lojistik komutanlığı bünyesinde o ülkenin en değerli, en tecrübeli, en bilgili, en iyi insanlarını sevgi ve saygı birliğiyle haykıran gerçekten 9 bin 242 personeli ile kaynaşmış bir olgudur. Ben bundan büyük gurur duyuyorum. Ben lojistiği kitaplarda biliyormuşum. Filo komutanlığı, harekat komutanlığı, üst komutanlığı, yurtdışı ateşe görevlerinde bulundum. Ama gel gör ki lojistik komutanı olunca lojistiğin ne denli önemli olduğunu öğrendim, lojistiğin ne demek olduğunu öğrendim. Haberleşmenin, karşılıklı sevgi, saygının ne demek olduğunu öğrendim, yönetimin ne demek olduğunu öğrendim, sevmeyi, sevilmeyi öğrendim. Lojistik Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kalbidir. O atmazsa beyin 30 saniye daha çalışır. Hava Lojistik Komutanlığı nefestir. Kesildiğinde hissedilir. 41 yıllık meslek hayatımın sadece 14 yılı karargah, yurtdışı gibi görevlerde geçti. Diğer 27 yılı uçucu olarak, yönetici olarak geçti. 5 bin 100 saate yakın uçuşum ile sanmıyorum ki başka bir generalin bu kadar uçuşu olsun.”

  KANUNSUZ BİR İŞ YAPILMAZ

  Korgeneral Korgeneral Şevket Dingiloğlu, önümüzdeki 30 Ağustos tarihinde emekliye ayrılacağını belirtti. Korgeneral Dingiloğlu, törene katılan askeri personele hitaben şunları söyledi:
  “Hiçbir görev sahasında, görev alanında ola ki kanunlara aykırı hiçbir şeyin yapılmasına müsaade etmeyin. Kanunsuz bir iş yapılamaz. Yönetmeliğe uymayan, yönergelere uymayan emirler ve işler zaman içerisinde size geri döner. Rütbenizin gerektirdiği yerde kanunlara uygun mutlak surette işler yapınız. Sorumluluğunuz bu. Sevmeyi öğrenin, diyalog kurmayı öğrenin. İnandığınız zaman başarı gelecektir. Zihniyet çok önemli, düşünce çok önemli, yönetim çok önemli. Yönetimin güvencesi, neticedir. Bir yönetici olmak için yönetimin sesini çok iyi duyabilmek lazım.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı