GeriGündem Koray Aydın Komisyonu ilk kez toplandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koray Aydın Komisyonu ilk kez toplandı

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın hakkındaki iddiaları soruşturmak üzere kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu, iddialara ilişkin dosyanın Ankara DGM Başkanlığı`ndan istenmesini kararlaştırdı.

Soruşturma Komisyonu Başkanı İbrahim Yavuz Bildik, yaklaşık bir saat süren toplantıdan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Komisyon`un hangi günlerde toplanacağının kararlaştırıldığını bildiren Bildik, çalışmaların hızlandırılması için salı ve perşembe günleri olmak üzere hafta iki gün toplanacaklarını söyledi.

Bildik, gelecek hafta yapılacak toplantıya ilk iddia sahibi olarakAK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Ali Şahin`in davet edilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Cumhuriyet Başsavcılığı ya da DGM`den konu ile ilgili dava dosyalarının istenmesinin de karara bağlandığını açıklayan Bildik, ``Arkadaşlarımız o dosyayı inceledikten sonra, çalışma kendi yönünü bulacak. Birilerinin bilgisine başvurmak gerekiyorsa bilgilere başvurulacak. Çalışmamızı o dosya yönlendirecek`` dedi.

Bildik, Sayıştay`dan bir, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu`ndanda biri idari, biri teknik olmak üzere iki uzmanın Komisyon`da görevlendirildiğini belirterek, sözkonusu görevlilerin yemin ederek görev başladıklarını söyledi.

Bildik, Komisyon`un süre uzatımı konusunu görüşüp görüşmediğine ilişkin bir soruyu yanıtlarken de ``Hayır. Komisyon`un çalışmalarının bitimine yakın ortaya çıkar bu. Yetiştirmeye çalışacağız. Gerekirse o hakkımızı da kullanırız. Arkadaşlarımız tatmin oluncaya kadar çalışacağız`` diye yanıtladı.

Alınan bilgiye göre, DYP Denizli Milletvekili Mustafa Kemal Aykurt, 6 maddelik bir öneri sunmak istedi, ancak yapılan görüşmelerde Aydın hakkındaki iddialara ilişkin mahkeme dosyasının gelmesinden sonra bu önerilerin ele alınması kararlaştırıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle