Gündem Haberleri

  Koray Aydın: Erken seçim gereksiz

  Hürriyet Haber
  04.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, Türkiye'de erken seçime gidilmesi yönündeki sözleri ile ilgili olarak ''Sayın Demirel'in açıklamaları çok doğal. Türkiye demokratik bir ülke. Herkes her konuda fikir söyler. Ancak erken seçime gerek yok'' dedi.

  Bakan Aydın, İzmir'de Ege Palas Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, seçim kararı alınması için uygun bir zemine ihtiyaç olduğunu belirterek Demirel'in açıklamalarının kendi fikirleri olduğunu ifade etti. Aydın, şöyle konuştu:

  SEÇİM OLSA MHP KAZANÇLI ÇIKAR

  ''Sayın Demirel'in açıklamaları çok doğal. Türkiye demokratik bir ülke. Herkes her konuda fikir söyler. O olabileceğini, ben olamayacağını söyledim. MHP dışında hiçbir parti milletvekilinin seçime 'evet' diyeceğini sanmıyorum.

  Seçim olsa, en kazançlı MHP çıkar. Ama parti kazancına göre olayları değerlendiremeyiz. Türkiye, sağlık işareti verirse o zaman yeni şartlar içinde durum değerlendirilir. Parayı eline geçiren güçler çok hassas davranıyorlar. O kuruluşlar en ufak şeyden etkileniyorlar. Yabancı ülke temsilcileri bize gazete haberlerini soruyorlar. Bir hafta erken seçim konuşulursa, bunun dışarıdan algılanması, 'erken seçim mi olacak'dır. Böyle bir ülkeye ise kreditörler temkinli yaklaşır. Etkisini siz düşünün. Böyle hassas dönemde Türkiye erken seçimi düşünmemeli.'' (aa)  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı