Gündem Haberleri

  Koray Aydın davası ertelendi

  A.A
  20.07.2007 - 14:44 | Son Güncelleme:

  Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın,bakanlık dönemindeki bazı ihalelerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandığı davaya devam edildi.

  Duruşmaya Koray Aydın, avukatı Bülent Acar ile müdahil avukatı katıldı.

  Yüce Divan'a Başkanlık eden Başkan Vekili Haşim Kılıç, Koray Aydın hakkındaki dosyanın karar verilmek üzere incelenmesinin sürdürülmesine ve duruşmanın 5 Ekime bırakılmasına karar verildiğini bildirdi.

  Kılıç, Aydın'ın avukatı Bülent Acar'ın ulusal bir gazetede yayınlanan bir yazı ile ilgili görüşlerini içeren dilekçeyi mahkeme heyetine sunduğunu belirtti.

  Dilekçeyle ilgili söz alan Bülent Acar, gazetede çıkan yazıyla yargıya müdahale edildiğini savundu.

  Acar'ın dilekçesinde yazısına yer verdiği gazetenin Yeni Şafak gazetesi olduğu öğrenildi.

  Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, esas hakkındaki görüşünde, Koray Aydın'ın 10 ihaleye ayrı ayrı, 19 ihaleye de zincirleme olarak “fesat karıştırmak” ve “haksız mal edinme” suçlarından toplam 216 yıl 6 aya kadar hapsini istemişti.

  Aydın'ın eyleminin, “görevi kötüye kullanma suçu boyutunu aşıp, ihaleye fesat karıştırma suçunu oluşturduğunu” iddia eden Ok, Koray Aydın'ın, haksız edindiği ileri sürülen 1 trilyon 961 milyar TL'nin (1 milyon 961 bin YTL) zor alımına karar verilmesini de talep etmişti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı