Gündem Haberleri

  Kopya cinayetler

  Ali AKSOYER / İSTANBUL
  02.02.2005 - 01:27 | Son Güncelleme:

  ARNAVUTKÖY’de yaşadığı yalıda önceki gün 15 yerinden bıçaklanarak öldürülen 77 yaşındaki Nizamettin Yılmaz’la birlikte, 14 gün içinde, evinde yalnız yaşayan erkeklere yönelik cinayetlerin sayısı 3’e çıktı. Üç cinayetin benzeşmesi nedeniyle poliste seri katil alarmı verildi.

  17 Ocak’ta, Amerika’da elektronik parçalar üreten bir fabrikadan 10 yıl önce emekli olan 81 yaşındaki Leo Şirinoğlu’nun 13 yerinden bıçaklanmış cesedi Şişli’de yalnız yaşadığı evinde, kokudan rahatsız olan apartman sakinlerinin ihbarı üzerine bulunmuştu. 20 Ocak’ta ise Sarıyer’de 76 yaşındaki emekli öğretmen Ahmet Ünal, evinde boğularak öldürüldü. 3 cinayetin işlendiği eve de kapı zorlanmadan girilmiş, eşyalar karıştırılmıştı. 3’ü de birbirine yakın yaşlarda olan kurbanların maddi durumları da iyiydi. Polis kriminal laboratuvarı tarafından cinayetlerin işlendiği evlerden toplanan parmak izi ve DNA örneklerini incelenerek birbirleriyle karşılaştırmaya başladı.

  Para konusunda bir anlaşmazlığımız yoktu

  Eşinin ölene kadar bakıcılığını yapması karşılığı Dr. İffet Onur’dan kendisine intikal eden yalıda öldürülen Nizamettin Yılmaz’ın cesedini erkek kardeşi ve amcasının oğlu ile birlikte bulan kızı Ayşe Yılmaz polis ifadesinde ‘Para yüzünden bir anlaşmazlığımız yoktu’ dedi. Ayşe Yılmaz (38) şunları söyledi: ‘ Annem 2000 yılında vefat etti. Yalıdaki daireleri babam, ben ve kardeşim aramızda pay ettik. Olay günü amcamın oğlu Ali Haydar ve kardeşim Yusuf Yılmaz’la birlikte babamın mutfakta yüzüstü yattığını gördük. Kapıyı kırıp içeri girdik. Babam kanlar içinde yerde yatıyordu. ’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı