GeriGündem Kopuk koluyla 7 hastane dolaştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kopuk koluyla 7 hastane dolaştı

Çerkezköy'deki atölyede kaza geçiren Aker, Tekirdağ'da iki, İstanbul'da dört hastane dolaştırıldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin mikro cerrahi servisine getirildi.

Çapa - Çalıştığı tekstil atölyesinde, kolunu makineye kaptıran 28 yaşındaki Mustafa Aker , yedi hastane dolaştıktan sonra getirildiği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınabildi.

Doktorlar, üç saat daha gecikseydi, Aker'in kolunu kaybedeceğini belirtti.

Kolunu makineye kaptırdı

Çerkezköy Sanayi Mahallesi'ndeki bir tekstil atölyesinde çalışan Mustafa Aker, temizlemeye çalıştığı zımpara makinesine kolunu kaptırdı. Sol kolu kopan bir çocuk babası Aker, arkadaşları tarafından Çerkezköy'deki özel hastaneye kaldırıldı. Yeterli teçhizatı olmadığı söylenen hastaneden Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne sevkedilen Mustafa Aker, buradan da aynı gerekçeyle İstanbul'a gönderildi.

Mustafa Aker, önce SSK İstanbul Hastanesi'ne götürüldü. Burada da gerekli tıbbi müdahalede bulunulamayınca üç ayrı özel hastane dolaştırıldı.

Ameliyat dokuz saat sürdü

Mustafa Aker, zorlu bir yolculuğun ardından, olayın meydana gelmesinden tam 6.5 saat sonra götürüldüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alındı. Hemen ameliyata alınan Mustafa Aker'in kopuk kolu, Plastik Cerrahi Servisi'nde, 9 saat süren bir ameliyatla yerine dikildi.

Ameliyatı gerçekleştiren doktorlardan Vagıf Kalender, bilinçsizlik yüzünden meydana gelen gecikmenin parçanın yerine dikilememesi gibi sonuca yolaçabileceğini vurgulayarak, ‘‘3 saat daha gecikseydi, yapacak bir şey kalmayacaktı. Bu tür vakalarda, süre çok önemli’’ dedi.

Mustafa Aker'in, 2.5 aylık fizik tedavi sonrası, eski sağlığına kavuşabileceği belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle