Gündem Haberleri

  Köprülerden ücretsiz geçiş başladı

  DHA
  17.07.2012 - 02:05 | Son Güncelleme:

  Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yoğunlaşan trafiği rahatlatmak amacıyla yürürlüğe konulan FSM ve Boğaziçi köprülerinde ücretsiz geçiş uygulaması saat 00.00'dan itibaren başladı. Sabah 07.30 itibariyle her iki köprüde de yoğunluk giderek artıyor. Köprülerin ücretsiz olması trafiği rahatlatmazken, sürücülerin çoğu KGS gişelerinde kartları okutmaya çalıştı. Dün akşam ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde meydana trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti.

  Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, saat 00.00'dan itibaren FSM ve Boğaziçi köprülerinde gişe geçişleri ücretsiz oldu.
  Köprülerdeki ücretsiz geçiş uygulaması, FSM köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları bitene kadar devam edecek. Bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığı tarih, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tespit edilecek.   

  KÖPRÜLERDEN ÜCRETSİZ GEÇİŞ BAŞLADI, TRAFİK BİTMEDİ / WEB TV

  Ücretsiz geçiş uygulaması FSM'de ki bakım onarım çalışmaları bitene kadar sürecek.

  Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, saat 00.00'dan itibaren Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Boğaziçi köprülerinde ki gişe geçişleri ücretsiz oldu. Ücretsiz geçiş uygulaması, FSM köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları bitene kadar sürecek. İlk dakikalarda geçişlerin ücretsiz olmasına rağmen FSM Köprüsü'nde akşam saatlerinde yaşanan kazanında etkisi ile trafik yoğunluğu devam etti.

  FSM'Yİ KİLİTLEYEN FECİ KAZA
  2 ÖLÜ, 5 YARALI

  FECİ KAZANIN FOTOĞRAFLARI

  BİTİŞ TARİHİNİ KARAYOLLARI BELİRLEYECEK 

  AKSARAY'DA KAZA: 43 YARALI 

  Köprü geçişlerine "17 Temmuz Salı günü saat 00.00'dan itibaren bakım çalışmaları süresince köprü geçişleri ücretsizdir" yazılı pankartlar asıldı. FSM'yi kullanan araç sürücüleri, köprülerin ücretsiz olmasının trafiği daha da yoğunlaştıracağını ve ücretsiz olmasının birşey değiştirmeyeceğini belirttiler. Ayrıca FSM'de yapılan bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığı tarih, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tarafından tespit edilecek.

  SÜRÜCÜLER MEMNUN

  Boğaziçi Köprü'sünde ise geçilerin ücretsiz olduğu bilmeyen bir vatandaş KGS veznesine gitti. Ücretsiz geçişten haberdar olmayan bazı vatandaşlar ise KGS gişelerinde köprü geçiş ücreti ödemeye çalıştı. Köprüden geçişlerin ücretsiz olduğunu bilmediklerini bildiren araç sürücüler, uygulamadan menun olduklarını dile getirdiler. Bir araç sürücüsü ise "İhtilal mi oldu? Biz zamlara alışığız" şeklinde şakınlığını dile getirdi. Bir karayolları görevlisi köprüden geçen araçlara, bayramın erken geldiğini, söyleyerek araçları geçiş için yönlendirdi ve "Beleş, beleş" şeklinde bağırdı. Boğaziçi Köprüsü'nden ücretsiz geçmek isteyen bazı araçlar ise gişeler öncesinde araçlarını durdurarak saatin 00.00 olmasını beklediler.

  TRAFİK RAHATLAMADI

  Boğaziçi ve FSM Köprülerinde köprülerin ücretsiz olması trafiği rahatlatmadı. Sabahın erken saatlerinden itibaren sürücüler yine yollarda kaldı. Çoğu sürücü ise köprülerin ücretsiz olduğundan habersiz gişelerekartlarını okutmaya çalıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı