GeriGündem Köprü ve otoyollar saat kaça kadar ücretsiz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köprü ve otoyollar saat kaça kadar ücretsiz?

Köprü ve otoyollar saat kaça kadar ücretsiz?

Kurban Bayramı'nın birinci gününden itibaren köprü ve otoyolları ücretsiz kullanan vatandaşlar bayramın son gününün gelmesiyle birlikte, bu uygulamanın ne zaman son bulacağını öğrenmek istiyor. Peki, Köprü ve otoyollar saat kaça kadar ücretsiz?

Kurban Bayramı tatilinde otoyol ve köprüler ile toplu taşıma ücretsiz olacaktı. Bayram tatilinin gelmesiyle birlikte, bu uygulamanın son bulacağı saat araştırılıyor. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle 10 Ağustos Cumartesi günü saat 00.00'dan (cuma gününü cumartesi gününe bağlayan gece) başlayarak 15 Ağustos Perşembe saat 07.00'ye kadar "yap-işlet-devret" projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Aynı karar kapsamında 11 Ağustos Pazar günü saat 00.00'dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece) başlayarak 14 Ağustos Çarşamba günü saat 24.00'e kadar belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle