Gündem Haberleri

  Köprü çıldırttı

  Hürriyet Haber
  03.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Köprü üzerinde başlatılan bakım çalışmaları, trafiği felç etti. Köprü girişinde ve çıkışında uzun kuyruklar oluştu, sürücüler ise dakikalarca direksiyon başında beklemek zorunda kaldı. Vatandaşlar onarımın okulların açılış tarihinin yaklaştığı günlere denk getirilmesine tepki gösterdiler.

  FATİH Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde Karayolları 17'nci Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan bakım çalışmaları, haftasonu olmasına rağmen trafiği felç etti. Çalışma sırasında köprünün Avrupa yakasına gidiş yönünde 2 şeridi trafiğe kapatılırken, Avrupa yakasından Anadolu yakasına geliş yönünden açılacak ek şeridin devreye geç sokulması ise Kavacık önlerinde trafiğin yoğunlaşmasına, sürücülerin direksiyonları başında dakikalarca beklemesine yol açtı. Köprünün çıldırtan trafiğine yakalanan vatandaşlar, onarımın, okulların açılış tarihinin yaklaştığı günlere denk getirilmesine tepki gösterdiler. Vatandaşlar, ‘‘Böyle onarımların, tatilcilerin döndüğü ve kentin kalabalıklaştığı günlere bırakılması hangi kafanın işi!’’ diye konuştular.

  EK ŞERİT GEÇ AÇILDI

  Dün sabah Avrupa yakasına geçecek sürücüler, Ümraniye'yi geçip, Kavacık önlerine yaklaştıklarında, son derece ağır ilerleyen bir trafikle karşılaştılar. Karayolları yetkililerinin onarım uyarısını günler öncesinden yapması gerekirken, bir gün önce ve geç saatlerde yapması, binlerce İstanbullu ile Anadolu'dan otobüs ve kamyonlarla gelen binlerce kişinin Kavacık önlerindeki gafil avlanmasına neden oldu. Bu arada çok daha önce açılması gerekirken, ek şeridin 08.30 sıralarında devreye sokulması ise trafik sıkışıklığını artırdı. Köprüdeki onarım nedeniyle çevreyolları üzerindeki yoğunluk gün boyu sürdü.

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde önceki gece saat 22.00'de başlayan asfalt yenileme çalışmalarının, yarın sabah saat 06.00'da tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

  Dün Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde trafikte sıkışan vatandaşlar Karayolları'nın onarım tarihini eleştirdiler. Haftasonu tatilinin ilk sabahında trafik sıkışıklığıyla karşılaşan vatandaşlar, yaz aylarının bittiği ve tatil dönüşlerinin en yoğun yaşandığı bugünlerde yapılan onarıma ateş püskürdüler.

  İşkence yarın sona eriyor

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde önceki gece başlatılan asfalt yenileme çalışmaları, vatandaşları bezdirdi. Köprü girişi ve çıkışında uzun araç kuyrukları oluştu. Asfaltlama işleminin yarın sabah saat 06.00'da tamamlanması bekleniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı