GeriGündem Köpek kesen hademeye dayak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köpek kesen hademeye dayak

SAMSUN'un Bafra İlçesi'ndeki Fatih İlköğretim Okulu'nda hademe olarak görev yapan 5 çocuk babası Sabri Düz (49), evinin bahçesini ameliyat-hane haline getirdi. İki yıl önce deney yapmak için köpek kestiğini itiraf eden Düz, sokakta bulduğu bir köpeği, kalbinin nasıl çalıştığını tespit etmek için ameliyata hazırladı.

Suçüstü yakaladılar

Ancak olayı öğrenen İstanbul Bağımsız Hayvan Platformu Gönüllüsü Fahri Başkanı Panter Emel lakaplı Emel Yıldız'ın gönderdiği Gürkal Gençay ile Ali Özarıksoy, Bafra'daki ameliyathaneye baskın yaptılar. Sabri Düz ile tartışan iki gönüllü, köpeklerin kesildiği masayı parçaladı. Bu arada ameliyat için hazırlanan köpeği görünce sinirlenen Gürkal Gençay, Düz'e kafa atarak dudağını patlattı.

Panter Emel çok kızdı

Hakkında soruşturma başlatılan Sabri Düz, ‘‘Ben köpeklerin kalp sistemini inceliyorum. Bu amaçla daha önce bir köpeği kestim. Söz konusu köpeği de tedavi edecektim’’ dedi. Sokak köpeklerinin sahipsiz olmadıklarını söyleyen Panter Emel ise şöyle dedi: ‘‘Bafra'ya gitseydim, kesinlikle katil olurdum. Bu işin peşini bırakmayacağız.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle