Gündem Haberleri

  Köpeği çuvala koyup su kanalına attılar

  Süleyman İLTER/DALYAN (Muğla), (DHA)
  24.10.2007 - 11:17 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Ortaca İlçesi Dalyan Beldesi'nde canlı canlı konulduğu çuvalın ağzı bağlanarak su kanalına atılan köpek ölü bulundu.

  Dalyan Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı İsmet Güler Şen'in sokaktan alıp dört ay önce sahiplendiği ‘Milka’ adlı dişi köpeği, geçen pazar günü kayboldu. İsmet Güler Şen, işlettiği ‘Temsi’ adlı restoranda baktığı sokak köpeğini ararken, dün teknecilerin kanalın üzerinde yüzen bir çuval dikkatini çekti. Tekneciler, çıkardıkları ağzı bağlı çuvalı açtıklarında Milka'nın cesedi ve ağırlık yapsın diye konulduğu anlaşılan taş parçalarıyla karşılaştı.

  Görenlerin ‘vahşet’ olarak nitelediği olayı duyan Güler Şen, büyük üzüntü yaşadı. Köpeğinin iki ay önce altı yavru dünyaya getirdiğini belirten Şen, “Hamile olduğunu gördüğüm Milka'yı sokaktan kurtardım, ona restoranımda bakmaya başladım. Yavrularını iyi bir ortamda dünyaya getirmesini sağladım. O restoranı, ben ve müşterilerimiz onu çok sevmişti. Çuvalın içine taş konulması ve ağzının bağlanmasından anlaşılıyor ki, Milka canlıyken suya atılmış. Kim, nasıl böylesine bir vahşet gerçekleştirebilir anlamak mümkün değil” diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı