Gündem Haberleri

  Konya'daki çocuk yuvası kamera ile izleniyor

  a.a.
  28.10.2005 - 13:03 | Son Güncelleme:

  Sosyal Hizmetler Konya İl Müdürü Mustafa Gürbüz, 2001 yılından bu yana Konya Çocuk Yuvası'nda kalan çocukların bakımlarını 8 ayrı kamerayla 24 saat izlediklerini belirtti.

  Sosyal Hizmetler Konya İl Müdürü Mustafa Gürbüz, Malatya'daki çocuk yuvasında, çocuklara uygulanan şiddeti yürekleri burkularak izlediklerini söyledi. Şiddet olayının yaşandığı yuvada 0-6 yaş arası kalan çocuk sayısının 40 olduğunu, kendi bünyelerinde ise aynı yaş grubundan 55 çocuk bulunduğunu anlatan Gürbüz, “Bizim yükümüz kesinlikle Malatya'dan daha fazla. Ancak bizde, aklımıza bile getirmek istemediğimiz olumsuzlukların yaşanması söz konusu olamaz” dedi.

  Konya Çocuk Yuvası'nda kalan çocukların bakımlarının 2001 yılından bu yana 8 ayrı kamerayla 24 saat izlediğini anlatan Gürbüz, şunları kaydetti: “Kameralar, yatak odaları, yemekhaneler ve oyun alanları gibi yerlerde bulunuyor. Bu kameralar sayesinde hangi görevlinin çocuklara nasıl davrandığını ya da çocukların sağlık durumlarını takip edebiliyoruz. 0-6 yaş grubu ile yuvamızda kalan yaklaşık 125 çocuğumuza şirket bünyesinde görevli 5 bakıcı anne ve 11 gönüllü anne bakıyor. Bakıcı anne ve uzman personel konusunda sıkıntı yaşadığımız bir gerçek. Örneğin en az 5 bakıcı anneye daha ihtiyacımız var. Bu sıkıntının giderilmesi için pek çok kez eleman talebinde bulunduk. Ne kadar fazla personel ve yetişmiş insan gücüne sahip olursanız o kadar kaliteli hizmet verirsiniz.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı