Gündem Haberleri

  ‘Kontrollü darbe’ yanıtı: El insaf

  Rıza ÖZEL / ANKARA
  12.06.2017 - 22:04 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TBMM’nin Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporuna CHP ve MHP’nin şerhleri ile FETÖ’nün siyasi ayağına dokunulmadığı iddialarına, “Ümit ediyoruz ki, siyasi ayağı da dahil kim varsa ortaya konularak milletin karşısına çıkmak mümkün olur” dedi.

  ‘FARKLI AYAKLARI OLDUĞU AÇIK’

  Kurtulmuş, Çankaya Köşkü’nde, Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında dün düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu, soruları cevapladı.

  (CHP ve MHP’nin, TBMM’nin 15 Temmuz raporuna şerhleri ve FETÖ’nün siyasi ayağı) “‘Kontrollü darbe teşebbüsü’ lafı 15 Temmuz darbecilerine verilen en büyük destektir. El insaf; ortada 250 şehit ve 2 bin 184 gazinin bulunduğu, on binlerce insanın tanklar, helikopter ve uçaklarla tehdit edildiği, insanların cesetlerinin tanklarla parçalandığı bir darbe teşebbüsüne ‘kontrollü darbe’ demek akla ziyan bir iştir. FETÖ ile daha iyi bir mücadele nasıl veririz, bununla ilgili kim samimi olarak bir cümle söyleyecekse onu dinlemeye hazırız. Bu darbenin çok farklı ayakları olduğu açıktır. Bunların her birinin üzerine gidiliyor. Her biri ile ilgili arkasında ne varsa ortaya çıkarılması için gayret ediliyor. Ümit ediyoruz ki bu davalar sulandırılmadan, içerikleri bozulmadan sonuna kadar gidilir. Siyasi ayağı da dahil kim varsa ortaya konularak milletin karşısına ‘Bu darbe teşebbüsünün arkasındaki esas aktörler bunlardır. Bunlarla mücadele etik ve bu sonucu aldık’ diye çıkmak mümkün olur. Bu bizim de hükümet olarak, CHP’nin de, MHP’nin de ortak olarak yoğunlaşması gereken konudur.”
  Kurtulmuş, bedelli askerlik tartışmalarıyla ilgili olarak, “Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili açıklamayı Sayın Başbakanımız yaptı. Şu aşamada Bakanlar Kurulu’na gelmiş bir teklif yoktur. Bunu söylemekle yetineyim” diye konuştu. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı