GeriGündem Dünyanın gözü burada.. İlk kez ortaya çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyanın gözü burada.. İlk kez ortaya çıktı

Dünyanın gözü burada.. İlk kez ortaya çıktı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın girdikten sonra haber alınmadığı Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda 2 Ekim Salı günü olağan dışı hareketlilik yaşandığı öne sürüldü. Geçtiğimiz hafta binadaki birkaç kapının kilidinin değiştirildiği iddia edilen konsolosluk binasında akşam saatlerinde elinde tamir çantası olan 3 kişi girdi. İçeriye giren kişilerin bazı kapıların kilitlerini değiştirdiği öne sürüldü.

İddialara göre, 2 Ekim Salı günü binada çalışan 28 Türk’e, diplomat toplantısı olduğu gerekçesiyle izin verildi. 4 Ekim’de ise başkonsolosluk çalışanlarının üzerine ses ve görüntü kaydeden kameralar takıldı.

DHA'nın haberine göre başkonsolosluk binası içerisinde yer alan birkaç kapının kilidinin de geçtiğimiz hafta değiştirildiği öne sürüldü.

GECE HAREKETLİLİK YAŞANDI

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu binasına akşam saatlerinde elinde tamir çantası olan 3 kişi girdi. İçeriye giren kişilerin bazı kapıların kilitlerini değiştirdiği öne sürüldü. 

Konsoloslukta akşam saatlerinde hareketlilik yaşandı. Önce konsolosluğun ana giriş kapısından konsolosluğa ait bir araç giriş yaptı. Ardından konsolosluğun arka kapısından ellerinde çanta olan 3 kişi 21.30 sıralarında içeriye girdi. Konsolosluk kapısında bir yetkili tarafından karşılanan 3 kişi içeride yaklaşık 1 saat kaldıktan sonra buradan ayrıldı.

KİLİTLER Mİ?

Konsolosluğa giren kişilerin bazı kapı kilitlerini değiştirdiği, bazı kapıların ise kilidini açtığı öğrenildi.

Washington Post yazarı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim’den bu yana kayıp olduğu ve en son Suudi Arabistan Başkonlosluğu’nda olduğu öne sürüyordu.

Türk Dışişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamayla konsolosluk binasında inceleme yapılacağını duyurmuştu. 

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

Son 24 saatte ne oldu? (09.10.2018-2)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle