Gündem Haberleri

  Konsolosluk çalışanının kızı ve eşi için karar çıktı

  Damla GÜLER
  16.10.2017 - 17:03 | Son Güncelleme:

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü bir soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan ancak gelmeyen ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı N.M.C'nin eşi S.C. ve kızı K.İ.C., savcılık sorgularının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz, 17-25 Aralık öncesi firari eski savcı Zekeriya Öz ve FETÖ’cü eski polis müdürleriyle irtibatı tespit edildiği gerekçesiyle "siyasi ve askeri casusluk”, “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlarından tutuklanmıştı.

  Bu tutuklama kararının ardından Topuz’un ifadeleri neticesinde FETÖ’nün örgütlenmesinde yönetici konumda olduğu iddia edilen S.C. (59) ve K.C. hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarılmış, anne kız olan iki şüpheli Amasya’da gözaltına alınmıştı. Şüpheli S.C.’nin eşi olan ve herhangi bir diplomatik bağışıklığı bulunmayan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı M.C. ise ifadesi alınması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na davet edilmişti.

  Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler S.C. ve K.C., bugün akşam saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilerek soruşturma savcılığına çıkarılmıştı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından ifadeleri alınan anne S.C. ve kızı K.C., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (16.10.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı