GeriGündem Konsoloslar FP'nin iftarına itibar etmedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Konsoloslar FP'nin iftarına itibar etmedi

Fazilet Partisi'nin İstanbul'daki konsoloslar için verdiği iftar yemeğine davet edilen 47 konosolostan 20'si katıldı. 20 konsolosun üçü de fahri konsolos yani Türk, dört ülke de temsilci düzeyinde katıldı..

FAZİLET Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından İstanbul'daki konsoloslar için verilen iftar yemeğine, konsoloslar itibar etmedi.

Topkapı Eresin Otel’de önceki akşam verilen iftar yemeğine 47 ülkenin başkonsolosu davet edildi. Ancak yemeğe yalnızca 3'ü fahri (Türk) olmak üzere 20'ye yakın konsolos ve 4 temsilcilik düzeyinde yetkili katıldı.

Evsahipliğini FP İstabul İl Başkanı Doç. Dr. Numan Kurtulmuş ve eşi Doç. Dr. Sevgi Kurtulmuş'un yaptığı iftarda, otelin iftar topunun erken patlatılması nedeniyle bazı konsoloslar iftarlarını 5 dakika erken açtı. Yapılan anonsla orucun 5 dakika sonra açılması istendi ancak bir kaç kişi orucunu açmış bulundu. İftara FP İstanbul milletvekilleri Nazlı Ilıcak ile Abdülkadir Aksu da katıldı. FP'nin iftarına, ABD, Japonya, İsrail ve Filistin ise konsolusluk temsilcisi göndermekle yetindi. Fazilet Partisi İl Başkanı Numan Kurtulmuş ise üçüncü kez düzenledikleri iftar yemeğine katılımdan memnun olduklarını belirtti. İftar davetinin Noel tatiline ve iki başka müslüman ülkenin davetine denk gelmesine rağmen 30'a yakın ülkenin temsilcisini ağırladıklarını söyledi.

Yabancı konuklara, geleneksel kıyafetli bir garson tarafından şerbet servisinin de yapıldığı iftarda, Rusya İslami Araştırmalar Merkezi’nden Valeria İman Porokhova adlı bir akademisyen, Numan Kurtulmuş ve eşine Türkçe'den Rusça'ya çevirdiği bir Kuran-ı Kerim hediye etti.

KATILAN KONSOLOSLAR Branimir Mladenov (Bulgaristan), Bollati (Arnavutluk), Hadi Brouri (Cezayir), Peter Hunt (İngiltere), Obata (Japonya), Hilmi Çavlı (KKTC), Hrisse Kopeski (Makedonya), Muhammed Nasrat (Mısır), Radu Bajenaru (Romanya), Dr. Muhammed Koudaymi (Suriye), Druzhinin (Rusya), Silviyo Benbassat (Brezilya), Prof. Dr. Senih Tezcan (Endonezya Fahri Konsolosu) Erol User (Kamerun Fahri Konsolosu), M. Pınar Aran (Singapur Fahri Konsolosu) ve Enver Tali (Kosova), Tunus, Çek Cumhuriyeti, Vatikan.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle