GeriGündem Konserle "trafik gönüllüsü" arıyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Konserle "trafik gönüllüsü" arıyorlar

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı, pop müzik sanatçısı Funda Arar konserine katılanlara ''Trafik Gönüllüsü'' olmaları için çağrı yapacaklarını söyledi. Kavaklı, Ege Üniversitesi ile İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün yaklaşık 7 aydır yürüttüğü, ''Kazalar Olmasın, İnsanlar Ölmesi'' trafik kampanyasında, ''adım adım hedefe ulaştıklarını'' bildirdi.

İnsanların trafik konusunda duyarlılığını artırmak ve kurallara uymasını sağlamak konusunda yaptıklarını çalışmalarda iyi sonuçlar aldıklarını kaydeden Kavaklı, ''Trafik gönüllüsü uygulamasında yer almak için şu ana kadar  6 bin kişiden müracaat aldık. Hedefimiz, 9 Mayıs'a kadar bunu 10 bine ulaştırmaktır'' dedi.

Oğuzhan Kavaklı, 14 Mayıs saat 18.30'da Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda ''gençlerin sevdiği sanatçılardan Funda Arar'ın konseriyle topluma trafik bilincini aşılamayı hedeflediklerini'' belirtti.

Kavaklı, konsere katılanlara ''trafik gönüllüsü'' olmaları için çağrı yapacaklarını söyledi. ''Trafikte, önce siz örnek olun. Diğerlerinin değiştiğini göreceksiniz'' sloganıyla başlattıkları kampanyada yer alanların, bunu çevresine de yaymaya başladığına şahit olduklarını anlatan Kavaklı, şu bilgiyi verdi:

''Daha önce Bornova'da Ege Üniversitesi Kampus çıkışında yer alan Osman Kibar Kavşağı'nı kullanan birçok öğrenci ve öğretim görevlisi, araba gelmiyorsa, yayalar için kırmızı ışıkta yansa da geçtiklerini belirtiler. Şu anda ise (başkalarına yakalanırsam, ayıp olur, utanırım) duygusunun yayıldığını tespit ettik. Öğrenci ve öğretim görevlileri yol boş da olsa, trafik ışıklarına uyduklarını ilettiler. Bu güzel bir gelişme, halka halka tüm topluma bunun yayılması ana hedefimizdir.''

Kampanyaya katılan ''trafik gönüllüleri''ne İletişim Fakültesi, İletişim Lisesi öğrencileri ve trafik görevlilerince bilgi, gönüllü kartı ve bilgilendirme broşürleri verildiğini anlatan Kavaklı, Trafik mitingi ve konsere davet edilen gönüllülerle, telefon ve e-mail adresleriyle iletişimin sağlanmasının planlandığını dile getirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle