Gündem Haberleri

  Kongrede gerginlik

  Hürriyet Haber
  14.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin Genel Kurul Toplantısı'nda gergin anlar yaşandı

  MURATPAŞA Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin Genel Kurul Toplantısı olaylı geçti. Olaylar Mehmet Kabakuşak isimli bir üyenin, kooperatife üye bir grup arkadaşının içeri alınmadığı iddiasından sonra başladı. Bu sırada dışarıda kalan üyeler de genel kurulun yapıldığı Alibaba Düğün Salonu'na zorla girmeye kalkışınca ortalık karıştı.

  Üye Kabaşuka'ın genel kurulu yöneten Süleyman Karatoy'a dönerek, ‘‘Yaptığınız yasal değil. Dışarıdaki arkadaşlarımız içeri alınmadan kongre yapılmaz. Kongrenin iptalini oya sunalım’’ demesi üzerine salondaki hava bir anda gerildi. Üyelerin birbirlerine sözlü ve fiili saldırıları üzerine Başkan Karatoy, polisten yardım istedi.

  Bu arada dışarıdaki grup salona girmek için kapıları zorlamaya başladı. içerideki kızgın üyeler ise Karatoy'un istifasına yönelik sloganlarla arkadaşlarına destek verdi. Olayların büyümesi üzerine salona güvenlik kuvvetleri girerek grubu dağıttı. Üyelerin sert tepki gösterdiği Başkan Karatoy da polis koruması altında salondan çıkarıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı