GeriGündem Konferansa gelen Tunuslu iki Türkü kurtardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Konferansa gelen Tunuslu iki Türkü kurtardı

Konferansa gelen Tunuslu iki Türkü kurtardı
refid:24656305 ilişkili resim dosyası

İstanbul Beykoz'da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da yeraldığı İslam Ülkeleri Kanaat Önderleri Forumu'na katılan Tunuslu Ahmet Tanguri, dalgalar arasında çırpınan baba-oğulu kurtarmayı başardı. Ancak kayalara çıkmak isterken dalgalara kapılarak hayatını kaybetti.

Türk-Arap ilişkileri Merkezi tarafından Riva'da bir otelde düzenlenen "3. İslam Ülkeleri Kanaat Önderleri Formu" na katılan Tunus'lu Ahmet Tanguri (60) öğle arasında otelin plajında dinlenmeye çekildi. Bu sırada denize giren bir baba oğulun dalgalar arasında çırpınarak yardım istemesi üzerine elbiselerini çıkarıp yanına can simidi de alarak denize atladı. Kısa sürede baba ile oğlunun yanına ulaşan Ahmet Tanguri can simidini küçük çocuğa vererek kayalıklara çıkartmayı başardı. Daha sonra çocuğun babasının da kayalıklara çıkartan Taguri bu bırada kendisi de kayalıklara çıkmak isterken dalgalara kapılarak suda kayboldu.

KAYALIKLARDA CAN PAZARI - FOTO GALERİ

Bağrışmalar üzerine kısa sürede olay yerine gelen otel görevlileri ve vatandaşlar Tanguri'ye ulaşarak kayalıklara çıkarttı. Bu sırada olay yerine ambulans ve jandarma ekipleri de çağırıldı. Tunuslu turist hemen kayalıkların üzerinden can simidine bağlanarak jetski ile kıyıya getirildi.

KALP MASAJI YAPILDI

Plaja çıkarılan turiste burada da otelin sağlık görevlisi tarafından kalp masajı ve sunni tenefüs yapıldı. Kısa süre sonra olay yerine sağlık ekipleri geldiler. Koşarak plaja inen sağlık görevlileri boğulan yaşlı adamı hayata döndürmek için oksijen vererek tıbbi cihazlarla yaklaşık 15 dakika müdahale ettiler.

YAKINLARI DUA ETTİ

Sağlık ekiplerinin müdahalesi sırasında olayı duyarak plaja inen yaşlı adamın yakınları gözyaşları içinde dua ettiler. Tanguri yapılan müdahalenin ardından ambulansa konularak hastaneye götürüldü. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Ahme Tanguri yolda hayatını kaybetti.

İSLAM ÜLKELERİ KANAAT ÖNDERLERİ FORUMU

Ahmet Tanguri'nin de katıldığı Türk-Arap İlişkileri Merkezi (TAİM) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen İslam Ülkeleri Kanaat Önderleri Forumu dün sabah başladı.
Beykoz'daki Legend Hotel'de gerçekleştirilen foruma AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Orta Doğu Başdanışmanı Erşat Hürmüzlü ile aralarında Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Genel Sekreteri, Suriye İhvanı Lideri Riyad Şukfa, Arap Parlamentosu Başkan Yardımcısı Semiye Sayid Ahmed, Faslı düşünür Prof. Dr. El-Mukri el-İdrisi'nin de bulunduğu akademisyen ve kanaat önderleri katıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle