Gündem Haberleri

  Konfeksiyon işçisi cinayetten mahkum

  Hürriyet Haber
  17.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Güneşli'deki bir konfeksiyon atölyesinde 25 milyon liralık alacak yüzünden çıkan tartışma sırasında patronu Fehmi Yılmaz ve iş arkadaşı Josif Roca'yı bıçaklayan Çetin Taşkın 16 yıl 8 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

  Bakırköy - Çalıştığı konfeksiyon atölyesinin sahibiyle 25 milyon liralık alacağı için tartışıp, patronu Fehmi Yılmaz'ı bıçaklayarak öldürdüğü, Romen uyruklu iş arkadaşı Moruis Josif Roca'yı yaraladığı iddiasıyla yargılanan Çetin Taşkın toplam 16 yıl 8 ay ağır hapse çarptırıldı. Taşkın'a yardım ettiği öne sürülen sanıklardan 17 yaşındaki Ş.A. tahliye edildi. Kavga sırasında Ş.A.'yı bıçakla yaraladığı ileri sürülen Hüseyin Yılmaz ise 330 bin lira ağır para cezasına çarptırıldı.

  Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya davacı taraftan Fehmi Yılmaz'ın babası Hüsnü Yılmaz ile tutuklu sanıklar Ş.A., Çetin Taşkın ve tutuksuz sanık Hüseyin Yılmaz katıldı.

  Parasını alamamış

  Daha önceki duruşmalarda, patronunun ücretini ödemediğini söyleyen Çetin Taşkın ‘‘1.5 ay konfeksiyon işçisi olarak çalıştım. 25 milyon alacağım vardı ve sigortalı değildim. Parayı sorduğumda patron, 'Yarın geldiğinde alırsın' demişti. Ertesi gün gittim, paramı istedim. 'Sana borcum yok' diye beni tersledi, küfür etti. Tartışma kavgaya dönüştü’’ demişti. Patronunun kardeşi Hüseyin Yılmaz'la üzerine saldırdığını sopayla dövdüğünü iddia eden Çetin Taşkın yaralama olayının ayrıntılarını hatırlamadığını söylemişti: ’’Diğer işçiler de kavgaya katılıp bana saldırdı. Düşmemek için tutunduğum masada bıçak vardı. Elime aldım, saldırıları devam edince bıçak onlara değmiş, fark etmedim’’ diye kendini savunmuştu.

  Aynı duruşmada ifade veren Ş.A. da kavgaya karıştığını ancak kimseyi öldürüp, yaralamadığını söylemişti. Hüseyin Yılmaz ise, ‘‘Sanık Çetin Taşkın abime yumruk attı. Ben de saldırdım, abimi korudum’’ demişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı