Gündem Haberleri

  Komutanlardan Sezgin'e ziyaret

  Hürriyet Haber
  03.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı İsmet Sezgin, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Ateş ile Jandarma Genel Komutanı Rasim Betir'i kabul etti.

  Sezgin, Ateş ile Betir'in 40 yılı aşkın bir süredir TSK'nın her kademesinde orduya, millete ve devlete şerefle hizmet verdiklerini belirtti. İki komutanın bir nöbet değişimiyle geldikleri yeni görevlerinde de TSK'nın ‘Dosta güven düşmana korku veren’ bir yapıya kavuşması yolunda hizmet vermeye devam edeceklerine inandığını kaydeden Sezgin, Milli Savunma Bakanlığı olarak TSK ile karşılıklı anlayış ve uyum içinde çalışmaların yürütüleceğini söyledi. Sezgin, iki komutana görevlerinde başarılar diledi.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu da, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği'ni ziyaret etti. Kıvrıkoğlu, MGK'ya gelişinde, Genel Sekreter Orgeneral Ergin Celasin tarafından karşılandı. Karşılamada Genel Sekreter Başyardımcısı Korgeneral Tamer Akbaş, Genel Sekreter Yardımcısı Tümgeneral Eşref Çallı ve Milli Güvenlik Akademisi Komutanı Tümgeneral Orhan Yöney de hazır bulundu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı