Gündem Haberleri

  Komutanlar ağladı

  Selçuk ŞENYÜZ / Muhammet KAÇAR
  06.03.2005 - 01:21 | Son Güncelleme:

  Şehit Pilotlar Yüzbaşı Fatih Devravut’un cenazesinde KK. Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt gözyaşlarını tutamadı. Genelkurmay Başkanı ise ağlamamak için dudaklarını ısırdı.

  KARABÜK’te F-16D uçağının düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Fatih Devravut (35) dün gözyaşlarıyla uğurlandı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına gözyaşlarını tutamadı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök de ağlamamak için dudağını ısırarak kendini zor tuttu. Diğer komutanların da gözleri doldu.

  3 BAKAN VARDI

  Şehit yüzbaşı için Ankara’da, Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze törenine, şehit pilot Devravut’un ailesi ve yakınları, Başbakan Vekili Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Seyfi Türkeri, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, ATO Başkanı Sinan Aygün ile çok sayıda Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu katıldı.

  Öğle namazını müteakip kılanan cenaze namazının ardından şehit pilot Devravut’un cenazesi, askerlerin omuzlarında bir süre taşındıktan sonra top arabasına konuldu ve buradan Cebeci Askeri Şehitliği’ne götürülerek toprağa verildi.

  Gül, Özkök, bakanlar ve kuvvet komutanları, cenazenin top arabası ile taşındığı sırada şehit pilot Devravut’un ailesi ile birlikte yürüdü.

  Vatan sağolsun paşam

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, şehit yüzbaşı Fatih Devravut’un eşi Nilüfer Devravut’a başsağlığı diledi. Orgeneral Özkök, ‘Başınız sağolsun’ deyince şehit pilotun eşi, ‘Vatan sağolsun paşam’ yanıtını verdi. Orgeneral Özkök ağlamamak için dudağını ısırdı.

  Acılı babaya teselli

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına gözyaşlarını tutamadı. Şehit babasını teselli eden Orgeneral Büyükanıt ağladı. Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ise başsağlığı dilerken gözyaşlarını zor tuttu.

  Destek oldu

  Şehit pilotun cenaze törenine katılan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, şehit oğlunun bayrağa sarılı tabutuna sarılarak ağlayan İbrahim Devravut’u teselli etmeye çalıştı.

  Artvin’de gözyaşları sel oldu

  ŞEHİT
  Hava Pilot Üsteğmen Fatih Keskin (27) de, memleketi Artvin’de toprağa verildi. Keskin’in cenazesi uçakla önce Trabzon’a, buradan da karayoluyla Artvin’e getirildi. Artvin Merkez Camii’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına Artvin Valisi Orhan Kırlı, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Mehmet Tayfun Yıldız, Hava Kuvvetleri Personel Daire Başkanı Tuğgeneral Hasan Küçükakyüz, protokol üyeleri, silah arkadaşları, yakınları ve çok sayıda Artvinli katıldı. Tuğgeneral Küçükakyüz, gözyaşlarını güçlükle zaptedebildi. Cami avlusuna getirilen şehit pilotun tabutuna sarılan dedesi 72 yaşındaki Faik Keskin, uzun süre gözyaşı döktü. Şehit pilot, Artvin Merkez Şehitliği’nde toprağa verildi.

  Nişanlı da teğmen

  Şehit Pilot Üsteğmen Fatih Keskin’in cenazesinde, annesi Nazife Keskin ile nişanlısı, aynı üste görev yaptığı Hava Muhabere Teğmen Çiğdem Yetişti fenalık geçirdiler. İki kadın, şehit üsteğmenin silah arkadaşları tarafından teselli edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı