Gündem Haberleri

  Komutanını kurtarırken şehit oldu

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçen cuma günü PKK’lı teröristlerin saldırdığı Aktütün Karakolu’nu korumakla görevli Bayraktepe’deki birliğe saldıran PKK’lılarla çıkan çatışmada İzmirli Uzman Çavuş Egemen Yıldız da şehit olan 17 kahraman arasında yeraldı.

  Denizli’de trafik ekiplerinde görevliyken kendi isteğiyle özel time giren, ardından Foça’daki komando eğitim kampında keskin nişancılığıyla ön plana çıkınca da Hakkari’ye gönderilen Egemen Yıldız’ın, terörle mücadelede gösterdiği başarılardan dolayı izinle ödüllendirildiği, bayramda İzmir’deki ailesinin yanına gelmeye hazırlanırken saldırı istihbaratı üzerine Aktütün Jandarma Karakolu’na kaydırıldığı öğrenildi. Biricik oğullarını bayrama beklerken şehit haberini alan Mahmut Yıldız ve eşi Fikriye Yıldız’ın ilk ziyaretcileri, aynı birlikte çatışmaya girdiği silah arkadaşları oldu. Çatışmada yaşananları anlatan silah arkadaşları, Uzman Çavuş Egemen Yıldız’ın, aynı siperde çarpışırken yaralanıp düşen komutanını kurtarmak için kahramanca siperden çıktığı ve bu sırada teröristlerin kurşunlarına hedef olarak şehit olduğunu anlattı.

  Doğum gününde toprağa verildi

  Doğum gününde toprağa verdiği oğlunun kahramanlıklarını büyük bir gururla dinlediğini söyleyen baba Mahmut Yıldız, "Oğlum Hakkari’ye gittiğinde şehit olacağını biliyordum. Bunu kendisine ’dönmezsin artık’ diye söyledim. Bana ’Bizlere burada Efeler diyorlar, onların korkulu rüyasıyız’ diyordu. Elbette oğlumun şehit olmasından gurur duyuyorum ama üç beş çabulcunun kurşunlarına hedef olduğunu bilmek, o kahrediyor" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı