Gündem Haberleri

  Komutanım mavi renk giyiyorum

  Toygun ATİLLA
  22.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cezaevine dönmeden önce İstanbul Emniyeti’nde polis şefleriyle 1 saat kadar konuşan Abdi İpekçi’nin katili Ağca, ilginç sözlerine yenilerini ekledi. Ağca Papa’yı ayda bile olsa vuracağını söyledi, ardından da maviye düşkünlüğünün nedenini açıkladı: "Mavi 3. dünya savaşı ordularının rengi. Ben de komutan olarak tabii ki bu rengi giyeceğim."

  YARGITAY’ın tahliye kararını bozmasının ardından önceki gün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Mehmet Ali Ağca, polis şefleriyle konuştu. Ağca, yaklaşık 1 saat süren söyleşi sırasında 2 defa güldü; biri kendisinden imza isteyen kişileri anlattığında diğeri ise evlilik ile ilgili soru sorulduğunda. Mesih olduğunu sık sık yineleyen Ağca, bunu Papa’nın da onayladığını belirtti. Papa’yı ayda bile olsa vuracağını söyleyen Ağca, mavi rengi de komutan olduğu için tercih ettiğini anlattı.

  Yasadışı sağ örgütler bürosuna getirilen Ağca’nın elleri titriyordu. Çevresindeki polis şeflerinin sakin olması yönündeki telkinleri üzerine rahatlayan Ağca, gazeteci ordusunu karşısında gördüğünde korktuğunu belirtti. İşte Ağca’nın söyledikleri:

  BEN ÇOK YATTIM

  Cezaevinde çok uzun süre kaldım. Gazeteleri dergileri cezaevinden takip ediyordum. Nihat Erim’i vuranlar çıktı. Erim bu ülkenin Başbakanı’ydı. Başsavcıları vuranlar çıktı. Sabancı’yı vuran bir kız var. Onu Türkiye alamadı bile. Ben sizce çok fazla yatmadım mı içeride?

  İMZA VERDİM

  Cezaevinden çıktıktan sonra yağmurda yürüdüm. Uzun uzun denizi seyrettim. Bir kez de lokantaya giderek yemek yedim. Çorba içip, acılı kebap yedim. Yemekle çok aram yoktur. Ama yine de özlemişim. Sokağa kendimi kamufle ederek çıktım. Atkı ve şapka taktım. Buna rağmen tanılıp, benden imza isteyenler oldu. 4-5 kişiye imza verdim. Bu çok hoşuma gitti.

  1000 YILLIK KADER

  (Papa suikastında kullandığı silahı nereden aldığı sorusu üzerine)
  Bunlar ayrıntı. Bu benim kaderime 1000 yıl önce yazılmış bir gerçek. Ben 1000 yıl önce yazılan görevi yerine getirdim. Papa’yı ayda bile olsa vuracaktım.

  MESİHLİĞİM ONAYLI

  Ben ilk defa Mesih olduğumu kime söyledim biliyor musunuz? Papa’ya söyledim. Papa’ya ben Mesih’im dedim. Papa hiçbir şey söylemedi. Başımı okşadı. Bu ne demek biliyor musunuz? Papa benim Mesih olduğumu kabul etti.

  KURAN OKUMAM

  Kuran okumadım. Namaz kılmam. Neden kılayım ki. Bunlar göstermelik şeyler. Bunları sizler yapacaksınız. Ben yol göstericiyim.

  MAVİ KOMUTAN RENGİ

  (Mavi kazak giymesinin sebebi sorulunca)
  Mavi 3’üncü dünya savaşı ordularının renkleri. Ben de komutanım. Komutan olarak tabii ki bu rengi giyeceğim. Bu ordunun bayrağı da Malazgirt Savaşı’ndaki bayrak olabilir. 3 hilalli bir bayrak olabilir. Bayrak olmasa da olur.

  AMERİKA ÖNEMSİZ

  3 tane Nükleer bomba atarsınız. Amerika’yı yerle bir edersiniz. Gözünüzde büyütecek bir şey yok.

  EVLENECEĞİM

  Cezaevinde 1500 kitap okudum. Bir çıkayım, kurtulayım da evlenmek istiyorum tabii.

  SABETAYİST GÜÇLER

  Sabetayist ve satanist güç odakları beni tekrar cezaevine geri gönderdiler. Bunlar gerçekleri de söylememi istemiyorlar.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı