Gündem Haberleri

  "Komutanı oğlumun kollarında şehit düşmüş"

  Hürriyet Haber
  24.10.2007 - 13:57 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde çıkan çatışmada yaralanan Piyade Er Yaşar Kıymaz'ın annesi Latife Kıymaz, “Mehmetçiğe cephane taşımak istiyorum” dedi.

  Latife Kıymaz, Hakkari'deki çatışmada oğlu Yaşar Kıymaz'ın vücuduna isabet eden 3 kurşunla yaralandığını belirterek, şunları kaydetti:

  “Çatışma haberini aldığımda her asker annesi gibi dünyam yıkıldı. Oğluma ulaşmak için her yolu denedim. En sonunda tedavi gördüğü hastaneden beni aradı. (İyiyim) dedi. Yaralarını benden sakladı. Ama yaşadığı için çok mutluyum.”
  Aynı çatışmada Asteğmen Mehmet Bozkuş'un, oğlunun kollarında şehit olduğunu ifade eden Kıymaz, “Şehit Mehmet Bozkuş'un timindeydi oğlum. Çatışmada beraberlermiş. Komutanı kollarında şehit düşmüş. Tek isteğim bir an önce oğluma kavuşmak. Askerliğinin bitmesine 20 gün vardı” dedi.

  Latife Kıymaz, hala olayın şokunu üzerinden atamadığını belirterek, şunları söyledi:

  “Biz de oğullarımızın yanına gidelim. Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi Mehmetlerimize cephane taşıyalım. Onların yemeklerini yapalım. Gerekirse onlarla birlikte cepheye gidelim. Ama bu terör bitsin artık. Biz çocuklarımızı kuru ekmek soğanla büyüttük. Vatanı korusunlar diye askere gönderdik. Onlara gelen kurşun, bize gelsin. Onlar öleceğine bizler ölelim.”

  Baba Ali Kıymaz ise oğlunun sağlık durumuyla ilgili yeterli haber alamadığını ifade ederek, “Tüm Türkiye bu terörün bitmesini istiyor. Yapacak ne varsa yapılsın. Ancak çocuklarımız şehit düşmesin artık” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı