Gündem Haberleri

  Komutan ve valinin Hizbullah polemiği

  Soner GÜREL/ANKARA
  02.09.2005 - 02:09 | Son Güncelleme:

  Son seçim döneminde tarafsız İçişleri Bakanlığı da yapan eski İçişleri Müsteşarı Muzaffer Ecemiş ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert arasında ‘Hizbullah’ polemiği yaşanıyor.

  Orgeneral Cömert’in ‘PKK’ya karşı Hizbullah’ın kullanılmaması konusunda uyarımı iletmiştim’ dediği Ecemiş, Hizbullah örgütü ile ilgili bir uyarı almadığını açıkladı.

  Muzaffer Ecemiş ‘Ben Diyarbakır’da 5 ay valilik yaptım. Bu dönem içerisinde Sayın Cömert’in ziyareti de uyarısı da olmadı’ dedi. Diyarbakır valiliği süresince PKK’ya karşı Hizbullah’ı kullanmak isteyenler olduğunu gösteren herhangi bir bilgi ve izlenim edinmediğini belirten Ecemiş, şunları söyledi: ‘Ben o kanaatte değilim. Devletin güçleri var. Devletin gücü yetmiyor mu da başka bir terör örgütünden yardım alma durumu söz konusu olsun? Devletin gücünün sınırı yok. Polis yetmiyorsa jandarma var, jandarma da yetmiyorsa ordumuz var. Yani Hizbullah’tan yardım almak için bir gerekçe yok.’

  Ne demişti

  HAVA Kuvvetleri Komutanı Org. Faruk Cömert, 30 Ağustos resepsiyonunda soruları yanıtlarken Diyarbakır’da görevliyken kentin Valisi Muzaffer Ecemiş’i, ‘PKK’ya karşı Hizbullah’ı kullanmak yanlış. Devlet başka güç kullanmaz’ diye uyardığını söylemişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı