GeriGündem Kömür ocağında yangın tekrar başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kömür ocağında yangın tekrar başladı

ZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Kandilli Beldesi’nde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Armutçuk Müessese Müdürlüğü maden ocağında 2 gün önce üretim sırasında çıkan ve yapılan çalışmayla söndürülen yangın yeniden başladı.

Geçtiğimiz Cuma günü akşam saatlerinde yerin 150 metre altında üretim esnasında kömürlerin tutuşması sonucu çıkan yangın, TTK’ya bağlı yangın söndürme ekipleri tarafından söndürüldü ve ocakta çalışan 300 işçi dışarı çıkarıldı. Bugün saat 02.00 sıralarında ise aynı yerde tekrar yangın çıktı. Hafta sonu olduğu için işçi bulunmayan ocakta çıkan yangını söndürmek için TTK’ya bağlı yangın söndürme ekipleri çalışma başlattı.

Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, yangını söndürmek için ekiplerin çalıştığını ve 24.00- 08.00 vardiyasında çalışan işçilerin ocağa girmeyeceğini söyledi. Yangının kontrol altında tutulduğunu ifade eden Mutlu, "Aynı yerde tekrar yangın çıktı. Hafta sonu olduğu için ocakta işçimiz yoktu. Gece vardiyası da ocağa sokulmayacak. Yangın ekiplerimizin kontrolü altındadır. Gündüz vardiyasının ocağa inip inmeyeceği ise yapılan çalışmalar sonucu belli olacak" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle