Gündem Haberleri

  Kompela'ya ifade baskısı

  Hürriyet Haber
  06.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kaçak Mercedes ile ilgili Kadıköy Adliyesi'nde serbest bırakıldıktan sonra Yabancılar Şubesi tarafından gözaltına alınan Stephan Kompela, geceyi nezarette geçirdi. Emniyet yetkilileri Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı ve İçişleri Bakanlığı'na, Kompela'nın durumu ile ilgili yazı yazıldığını cevapların gelmesinden sonra işlem yapılacağını bildirdiler.

  Bu arada, kamuoyunda 'Sisi' takma adıyla tanınan Seyhan Soylu, önceki gün Mali Şube Müdürlüğü ve Kadıköy Adliyesi'nde olduğu gibi, dün de mernajerliğini yaptığı Kompela'yı, Yabancılar Şube Müdürlüğü'nde yalnız bırakmadı. Kompela'nın sözkonusu otomobili Kaya Çilingiroğlu'ndan aldığını öne süren Soylu, ‘‘Kompela'nın aldığı otomobilden, Kaya Çilingiroğlu ve eşi Hülya Avşar'a ait özel eşya çıkmış. Kompela bunları sahiplerine iade etmiş. Kompela ilk ifadesinde, otomobili Çilingiroğlu'ndan aldığını söylerken, sonradan gördüğü psikolojik baskılar nedeniyle ifade değiştirerek, otomobili Bülent İncebaş adlı kişiden aldığını bildirmek zorunda kalmış’’ dedi.

  Kompela ile ilgili Mali Şube Müdürlüğü'nden gönderilen evrakta bir eksiklik olduğunu belirleyen Yabancılar Şube Müdürlüğü, eksikliğin giderilmesi için Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Kompela'nın sınır dışı edilip edilmeyeceği başsavcılıktan gelecek bu evrakın incelenmesiyle netlik kazanacak.

  Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Mahir Acar'a Yabancılar Şubesi'nden gönderilen yazıda, vize süresi dolan Kompela'nın sınırdışı edilmesinin açılacak dava yönünden mahsuru olup olmadığı soruldu. Savcı Acar tarafından incelemeye alınan evrakların ardından karar bugün belli olacak. Savcılığın yanı sıra İçişleri Bakanlığı'ndan da gelecek cevaba göre Kompela'nın sınırdışı edilebileceği bildirildi.

  Mercedes Çilingiroğlu'nun

  Kompela'nın menajerliğini yapan Sisi, eski futbolcunun baskı altında yalan ifade verdiğini söyledi. Sisi, ‘‘Kompela, Mercedes'i Çilingiroğlu'ndan aldı. Hatta otomobilden çıkan Çilingiroğlu ve Hülya Avşar'a ait eşyaları onlara teslim etmiş’’ diye konuştu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı