Gündem Haberleri

  Komiser Yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı!

  Hürriyet Haber
  08.05.2017 - 13:50 | Son Güncelleme:

  Komiser Yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde binlerce polisin ilk derece amirlik için katılım sağladığı Komiser Yardımcılığı sınav sonuçları, Polis Akademisi internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. İşte, Komiser Yardımcılığı sınav sonuçları ve akademinin yapmış olduğu bilgilendirme metni

  Komiser Yardımcılığı sınav sonuçları, Polis Akademisi internet sitesi aracılığıyla sınava katılım sağlayan polisler tarafından görüntülenebiliyor. İşte, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulan Komiser Yardımcılığı sınav sonuçları ve detaylı bilgiler

  KOMİSER YARDIMCILIĞI YAZILI SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

  İşte, Polis Akademisinin konuyla ilgili yapmış olduğu duyuru;

  Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak amacıyla, 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları arasından (950) erkek ve (50) bayan olmak üzere toplam (1000) personel Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne alınmak üzere İlk Derece Amirlik Eğitimi Yazılı Sınavı 22 Nisan 2017 Cumartesi günü (10) Bölge Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

  İlgili yönetmeliğin 16. maddesinin 5. fıkrasında “Yazılı sınavda yüz puan üzerinden en az altmış puan alanlar başarılı sayılırlar” ve 17. maddesinin 3. fıkrasında “Yazılı sınav sonucuna göre; belirlenen başarı puanını aşmak koşuluyla, en yüksek puandan başlamak üzere bu gruba ayrılan PAEM öğrenci kontenjan sayısının on katı kadar aday başarılı sayılır. Puanların eşitliği halinde sınav konularına ilişkin 16 ncı maddenin ikinci fıkrasında belirlenen sıraya göre doğru cevabı daha fazla olan aday başarılı sayılır. Eşitliğin yine bozulmaması halinde başarı listesinde son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da başarılı sayılır.” hükümleri doğrultusunda başarı listesi oluşturulmuştur. Fiziki Yeterlilik ve Mülakat/ Sözlü Sınav tarihleri ve aday sınav giriş belgeleri ileri tarihte Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinde (www.pa.edu.tr.) yayıblanacaktır.

  Yazılı sınav sonuçlarına itiraz 08-10.05.2017 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne daha önce resmi Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinde (www.pa.edu.tr) yayınlanan takvim doğrultusunda yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

  SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı