GeriGündem Kombili evde oturup kömür yardımı alıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kombili evde oturup kömür yardımı alıyor

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'na müracaat eden 900 kişinin yarısının, ihtiyaçları olmadığı halde yardım talep ettikleri bildirildi.

Yetkililer, kombili evde oturanların bile kömür yardımı almak için müracaatta bulunduklarını kaydettiler.  Merkez Mahallesi'nde ikamet eden ve yardım almak için vakfa müracaatta bulanan 900 aile, yardıma ihtiyaçlarının olup olmadığının belirlenmesi için vakıf personeli tarafından kontrol edildi.


Yetkililer, yaptıkları incelemelerin ardından, yardım talebinde bulunanların yarısının yardıma ihtiyaçlarının bulunmadığını tespit ettiklerini kaydettiler.

Bir vakıf yetkilisi, 900 kişinin tek tek adreslerinde kontrol edildiğini ifade ederek, “900 müracaattan 450'sinin ihtiyaç sahibi olmadığı tespit edildi. Bu kişilerin yardımları kesilmiştir. Kombili evde oturanlar bile kömür yardımı almaya çalışıyor” dedi.

İlçedeki 38 mahalle ve 3 köyde yaşayan yardıma muhtaç 1100 aileye 20 torba (500 kilogram) kömür yardımı yapılıyor. Vakfın, bu yıl toplam 750 ton kömür yardımı yapacağı belirtildi.

RAMAZAN YARDIMLARI

Bu arada, Gölbaşı Belediyesi, ramazan ayı dolayısıyla 3 bin aileye gıda yardımında bulunuyor. İçinde un, şeker, bakliyat, yağ, makarna, çay gibi gıda malzemelerinin olduğu paketler, akşam saatlerinde belediye ekipleri tarafından evlere teslim ediliyor.


Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak'ın da katıldığı gıda paketlerinin dağıtımının ramazan ayı boyunca süreceği öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle