Gündem Haberleri

  Komadan çıktı katilin adını söyledi

  Kerim BURUCU/ERZURUM, (DHA)
  17.02.2011 - 13:37 | Son Güncelleme:

  KARS’ta 14 Şubat Sevgililer gününde av tüfeği ile açılan ateş sonucu ağır yaralanan 22 yaşındaki Anıl Çinkılıç, komadan çıktı. Arkadaşlarına düzenledikleri yaş gününe katılmak için lise önünde toplandıklarını anlatan Çinkılıç, "Seda’nın eski erkek arkadaşı, bizi görünce yanlış anladı ve ateş etti. Seda’ya çok sayıda mermi isabet etti" dedi.

  Geçen pazartesi günü Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi’nde bulunan Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Seda Sürmeli arkadaşları ile buluştuğu sırada bir kişi av tüfeğiyle çevreye ateş açtı. Yaralanan 5 kişi arasında bulunan Seda Sürmeli, Kars Devlet Hastanesinde öldü, Anıl Çinkılıç ile Ufuk Topçu Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledildi. Yoğun bakımda 4 gün tutulduktan sonra çıkan Anıl Çinkılıç, olanları DHA muhabirine anlattı. Pazartesi günü ortak bir arkadaşlarına sürpriz yaş günü düzenlemek için toplandıklarını anlatan Çinkılıç, şöyle dedi:

  "Ben, nişanlıyım. O gün ölen arkadaşımız Seda’nın birlikte çıktığı arkadaşının doğum günü vardı. Seda, doğum günü için bir şeyler almıştı. O sırada Ufuk ve Seda ile eşyaları otomobil bagajına yerleştiriyorduk. Baktık ki birisi bize ateş ediyor. Seda’ya çok sayıda mermi isabet etti. Ben ve arkadaşım Ufuk kaçarken vurulduk. Vurulduğumuz yer Adliye binası ve karakola çok yakındı. Sırtımda 80 saçma isabet etmiş. Daha sonra hastaneye getirildik. Arkadaşımız Seda hayatını kaybetmişti. Diğer arkadaşım Ufuk’un belden aşağısı tutmuyor. Seda’nın eski erkek arkadaşı yeni sevgilisini öldürmek için geldi. Fakat bizi görünce durumu yanlış anladı ve ateş etti. Duyduğumuza göre, saldırgan birkaç kişiyi vurmadan yakalanmayacağını söylemiş. Adaletten istediğim suçlu yakalansın."

  Saldırıdan sonra av tüfeğiyle kaçan 18 yaşındaki D.A., tüm aramalara karşın hala bulunamadı. Tüm illerin Emniyet Müdürlüklerine bilgi verilen D.A.’nın Kağızman nüfusuna kayıtlı ve 1 yıl önce cezaevinden çıktığı bildirildi. Kars’ta ailesi ile birlikte oturan D.A.’nın kıskançlık nedeniyle Seda Sürmeli’yi öldürdüğü üzerinde duruluyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı