Gündem Haberleri

  Komada mucize

  Hürriyet Haber
  29.07.2001 - 01:45 | Son Güncelleme:

  İki haftalık hamileyken trafik kazası geçirerek komaya giren genç kadın tam 8 ay sonunda, 4 kilo ağırlığında bir kız çocuğu doğurdu.

  Amerikalı Chastity Cooper, geçen Kasım ayında aracının kontrolünü kaybederek trafik kazası geçirdi. 23 yaşındaki Chastity, Cincinnati'deki Üniversite Hastanesi'ne kaldırılıp muayene edildiğinde 2 haftalık hamile olduğu anlaşıldı. Kazada başından yaralanan ve beyni zarar gören anne adayı, komaya girdi.

  Normal yolla doğurdu

  Doktorlar, hamileliğin çok başında olmasına rağmen, bebeğin yaşatılmasına karar verdiler. Tek endişeleri bebeğin, anne karnında yeteri kadar beslenememesiydi. Ancak günler, aylar geçtikçe anne karnındaki bebeğin sağlıklı geliştiğini izlediler. Doktorlar, 8 ay komada yattıktan sonra Chastity'ye, normal yolla 4 kilo ağırlığında bir kız çocuğu doğurttular.

  Anne hala komada

  Bebeğe Alexis Michelle adı verilirken, kızını kucağına alan baba Steve Cooper, buruk bir mutluluk yaşayarak, eşinin komadan çıkmasını ümit ediyor. Ancak Chastity Cooper, ne hareket edebiliyor, ne de konuşabiliyor. Kimse de genç kadının komadan çıkıp çıkamayacağını bilmiyor. Hamilelik döneminin ve doğumun çok iyi geçtiğini belirten Dr. Michael Hunt, ‘Günün birinde uyanıp bebeğini görmesini umuyorum’ diyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı