Gündem Haberleri

  Koltuğu ilk önce Öztürk bıraktı

  Hürriyet Haber
  22.04.2004 - 11:58 | Son Güncelleme:

  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda makam koltuğunu bir günlüğüne çocuklara bırakma geleneğini bozmadı. Öztürk, diğer başkanlardan önce hareket etti ve makamını bir gün önce devretti.

  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için koltuğunu 30 Ağustos İlkokulu 5 A sınıfı Öğrencisi Fırat Ercins'e bıraktı.

  Öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte Başkan Selami Öztürk'ü makamında ziyaret ederek çiçek veren Ercins, Başkan Öztürk'ü de etkileyen bir konuşma yaptı. Milletlerin en önemli unsurunun egemenliği olduğunu, Türk çocuklarının egemenliğin kazandığı bu günü bayram olarak kutlayan en şanslı çocuklar olduğunu kaydeden Ercins, "Ulu Önder Atatürk'e şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

  Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Kutlamaları için 3 günlük kutlama programı düzenledi. Kutlamalar, 23 -24-25 Nisan tarihlerinde Fenerbahçe Stadı ve Özgürlük Parkı'nda yapılacak.

  TOPBAŞ'A ZİYARET

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bir grup öğrenci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.
   
  Topbaş, ziyarette ilk olarak, Fatih Mahmudiye Etüt ve Beslenme İlköğretim Okulu öğrencisi Gencer Boran'ı (11) koltuğuna oturttu.

  Temsili Büyükşehir Belediye Başkanı Boran, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, birçok kişinin şu an bulunduğu yerde olmak istediğini söyledi.

  23 NİSAN VALİSİ'NİN TALİMATLARI...
     
  Ziyarette daha sonra İstanbul Valisi Güler, bayram dolayısıyla, Resneli Niyazi İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Ezgi Şentürk'ü (10)koltuğuna oturttu.

  Koltuğa oturmasından sonra ''vali olsaydı neleri yapacağını'' soran Muammer Güler'e Şentürk, sınıf mevcutlarının 20-30 kişi arasında sınırlandırılması gerektiğini belirtti.

  'BİR İSTEĞİN VAR MI?'

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bir grup öğrenci, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı ziyaret etti. Büyükanıt, bayram dolayısıyla öğrenci Ozan İncemehmetoğlu'nu koltuğuna oturttu.

  Orgeneral Büyükanıt, Çocuk Bayramı'nda görevini bir çocuğa teslim etmekten dolayı son derece mutlu olduğunu vurgulayarak, İncemehmetoğlu'na ''Görevin hayırlı uğurlu olsun. Bir emrin var mı?'' dedi.

  ANTALYA

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı koltuğuna oturan 14 yaşındaki Çağın Alp, Antalya'nın turistin istediği gibi temiz ve modern bir kent olmasını istedi.

  ERZURUM

  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'den koltuğu devralan Görme Engelliler Okulu 5. sınıf öğrencisi Amil Korkunç, görme engellilerin trafik ışıklarında zorlandığını belirterek, ilgili birime uyarıda bulundu.   

  Korkunç, ayrıca okullarının bahçelerinin asfaltının olmaması nedeniyle zorlandıklarını belirterek, ilgili birime bahçelerinin asfaltlanması isteğinde bulundu.

  BURSA
     
  Bursa Valisi Oğuz Kağan Köksal'ın makam koltuğuna oturan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Muhammed Şamil Yekeler, okulundan makam aracıyla alınarak Heykel'deki tarihi valilik binasına getirildi.

  Vali Köksal'ın kapıda karşıladığı Yekeler, vali koltuğuna oturduktan sonra, ilk olarak Milli Eğitim Müdürü Reşat Kumbasar'ı telefonla aradı ve eğitim sistemindeki sorunların çözümü konusunda neler yapılabileceğini görüştü. Yekeler, bilgisayarlı sınıfların kurulmasını ve sınıf mevcutlarının 30'ar kişiye indirilmesini istediği Kumbasar'dan, kendi okuluna da bilgisayar laboratuvarı sözü aldı.

  KONYA
     
  Konya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Demir'in koltuğuna oturan İhsan Özkaşıkçı İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Gülden Sakallı, Emniyet Müdürü Salih Tuzcu'yu arayarak parklarda güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi.

  Daha sonra Cezaevi Müdürü'nü arayan Sakallı, mahkumların eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

  Başsavcı Vekili Demir de Sakallı'ya başsavcıların görevleri konusunda bilgi verdi. 

  ÇORUM
     
  Çorum'da 23 Nisan Valisi olarak Vali Erhan Tanju'nun makamına oturan Atatürk İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Süleyman Deniz, İl Çevre Müdürü'nü arayarak, ''Hava kirliliğine çözüm bulun'' talimatını verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı