Gündem Haberleri

  Kolej öğrencisi iple boğularak öldürüldü

  Fatih KARAÇALI-Ali GÜLERYÜZ/DHA
  24.02.2005 - 02:02 | Son Güncelleme:

  Adana’da, Özel Bilfen Koleji öğrencisi 14 yaşındaki Mehmet Kasım Yıldırım, annesine ‘Basketbol antrenmanına gidiyorum’ diyerek telefon açtıktan 6 saat sonra bir apartmanın teras katında boğularak öldürülmüş bulundu.

  ADANA’da Reşatbey Mahallesi, 12 Sokak’taki Dilek Apartmanı’nın çatı katı merdivenlerinde meydana gelen olay, aynı apartmanın kapıcısı Seyfettin Yiğit’in oğlu Emir Yiğit’in polis merkezine giderek arkadaşının öldürüldüğünü anlatması üzerine, önceki gün saat 22.30 da ortaya çıktı. 19 yaşındaki Emir Yiğit, polislere ‘Ben ve arkadaşım Mehmet tehdit alıyorduk. Mehmet öğleden sonra yanıma geldi. Takip edildiğini söyledi. Sonra iki adam gelip, konuşmak istediğini belirterek bizi apartmanın çatısına doğru çıkardı. Başıma silah dayanınca ben bayılmışım. Kendime geldiğimde Mehmet’in cansız bedenini buldum’ dedi. Yapılan ilk incelemede Mehmet Yıldırım’ın iple boğularak öldürüldüğü belirlendi. Ceset yanında da olayda kullanılan ipi bulan polis, yüzündeki çizikler ve tutarsız davranışlarından şüphelendiği Yiğit’i gözaltına aldı.

  Adana’daki Hünkar Taşımacılık şirketinin hissedarı ve genel müdürü olan baba Selçuk Yıldırım, oğlu Mehmet Kasım Yıldırım’ın cansız bedeniyle karşılaşınca kriz geçirdi.

  CEP TELEFONU VE PARASI ALINMAMIŞ

  Polis, Mehmet Kasım Yıldırım’ın biri cebinde, diğeri de cesedinin yanında olmak üzere 2 cep telefonu buldu. Mehmet Kasım’ın cebindeki 40 YTL (40 milyon lira) ile kolundaki saatin de yerinde olduğunu belirleyen polis ekipleri, olayın gasp cinayeti olma ihtimali bulunmadığını belirledi. Olaydan 2 gün önce, babası Selçuk Yıldırım’a gittiği özel dershaneden ayrılmak istediğini söylediği öğrenilen Mehmet Kasım’ın ‘Dershanede bir çocukla kavga ettik. Beni tehdit ediyor, onun yüzünü bile görmek istemiyorum’ dediği belirlendi.

  Dün, Adli Tıp Kurumu’ndan alınan Mehmet Kasım Yıldırım’ın cenazesi Özel Bilfen Koleji’ndeki törenin ardından Kabasakal’daki Aile Mezarlığı’nda toprağa verildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı