Gündem Haberleri

  Kolej haberine telefon yağdı

  Hürriyet Haber
  19.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kartal'daki Ahmet Şimşek Koleji'nde yaşanan sorunların yer aldığı ve dün Hürriyet İstanbul'da yayımlanan ‘‘Kolejde Panik’’ başlıklı haberimiz üzerine çoanla arayarak yeni iddialarda bulundular.

  Adının saklı tutulmasını isteyen bir öğretmen okulda maddi sıkıntı yüzünden yaşanan sorunlar konusunda şunları söyledi:

  ‘‘Bir süre önce bilgisayarlar haczedildi. Öğrenciler uzun süre bilgisayar dersi alamadı. Maaş mağdurları ise yalnız öğretmenler değil. Hizmetliler de maaş alamıyor. Okul idarecilerinin 'kalioriferler yalnız birgün yanmadı' sözü gerçeği yansıtmıyor. Okul hemen hemen hergün buz gibi. Öğrencilere eğitim vermekte güçlük çekiyoruz.’’

  Çocuklar bunalımda

  Ahmet Şimşek Koleji'nde iki çocuğunun okuduğunu söyleyen bir veli de şunları söyledi:

  ‘‘İkisi de ortaokulda. Veli olarak okuldaki aksaklıklardan uzun süredir sıkıntı duyuyorum. Beni en çok korkutan çocuklarımın 'Anne, Ahmet Şimşek'in mafyaya borcu varmış, okula bomba koyacaklarmış' demesi oldu. Önce ciddiye almadım ama bu laf sürekli çocuklar tarafından tekrarlanınca kalkıp okula gittim. Gördüğüm manzara canımı sıktı. Giren çıkan belli değil. Güvenliğe ilişkin bir tek önlem yok. Öğretmenler de azarlar gibi davrandılar. Bu tavırlarını da maaşlarını alamamakla açıkladılar. Onlara hak veriyorum ama ben de çocuğum eğitim görsün diye para verdim. Bu gelişmeler üzerine psikoloğa çocuğumu okuldan alırsam yaşayacağı güçlükleri sordum. Önerisi, üzerine bu sene eğitimlerini Ahmet Şimşek'te tamamlayacaklar. Ama tedirginim’’.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı