Gündem Haberleri

  Koizumi, TOBB'u ziyaret etti

  A.A.
  11.01.2006 - 11:01 | Son Güncelleme:

  Ankara'da resmi temaslarını sürdüren Japon Başbakanı Juniçiro Koizumi, bugün sabah saatlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti.

  Hilton Oteli'nde gerçekleşen kabul yaklaşık yarım saat sürdü. Görüşmenin ardından kısa bir açıklama yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Japon Başbakanına, Filistin Serbest Sanayi Bölgesi'yle ilgili Türkiye tarafından yapılan çalışmaları ilettiklerini bildirdi.

  Hisarcıklıoğlu, konuk başbakanın, ülkesinin, Filistin, İsrail barış sürecine ilişkin görüşlerinin Türkiye ile örtüştüğünü, Filistin-İsrail ilişkilerinin geliştirilmesine Japonya'nın maddi ve manevi katkı sağladığını, sağlamaya da devam edeceklerini ifade ettiğini söyledi.

  TOBB Başkanı, konuk Başbakanın, Filistin Serbest Sanayi Bölgesi'nin hayata geçirilmesine nasıl yardımcı olabileceklerini sorduğunu, maddi ve manevi anlamda her türlü katkıyı sağlamayı arzuladıklarını söylediğini kaydetti.
  AB'nin, ABD'nin, G-8'lerin söz konusu bölgeye ve projeye desteği olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, bütün dünyanın dikkatini çeken bir projeyi Türkiye'nin başlatmış olmasının da ayrıca önemli olduğunu vurguladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı