Gündem Haberleri

  Kodesten çok özel

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ONLAR, temsil ettikleri gruplarda, 'baba', 'lider', 'hoca', 'komutan' ve 'patron' gibi sıfatlarla anıldılar, hep en önemli adamlar oldular. Karıştıkları olaylar nedeniyle adlarını sıkça duyduğumuz bu ünlüler, tutuklu bulundukları Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi'nde, yalnızca sıradan birer mahkûmlar. Her mahkûm gibi, tutuklandıkları gün, ellerine tutuşturulan yaftayla, cezaevi fotoğrafçısına poz verdiler.

  SAKİN HAYAT Hayatı boyunca hep olaylarla birlikte anılan Alaattin Çakıcı, ilk olarak, son yıllarda beyazlayan saçlarını siyaha boyattı. Geldikten sonra kilo da alan Çakıcı'nın, görüştüğü kişilere, hayatının bundan sonraki bölümünde, sakin yaşamak istediğini söylediği ileri sürüldü.

  AH... AH Dışardayken şaşaalı an bir hayat süren Adnan Oktar, dubleks koğuşunda rahat bir mahkûmiyet hayatı yaşıyor. Ama yine de cezaevi yaşantısı, binlerce metrekarelik alana kurulu çiftlikte ve Boğaz manzaralı her türlü lükse sahip malikanede yaşamaya benzemiyor.

  4 TV KIRDI Karagümrük çetesi lideri Nuri Ergin'in, cezaevi yöneticilerine sürekli, ‘‘2000 yılında mutlaka kaçacağım’’ dediği iddia edildi. Zamanınının büyük bir çoğunluğunu televizyon seyrederek geçiren Nuriş, hakkında çıkan haberlere kızıp, bugüne kadar dört televizyon kırdı.

  EN UYSALLARI Kartal Cezaevi'nin en sessiz ünlüleri, firardayken yaptığı bir röportajında, ‘‘Çok kan dökülecek’’ diyen Ayvaz Korkmaz ve 'Banker Bako' olarak bilinen Baki Cengiz Aygün.

  EN PASAKLI Ünlülerden en pasaklısı, Nesim Malki cinayeti azmettiricilerinden olduğu iddia edilen Erol Eşrefoğlu (Evcil). Patronluğu döneminde hiç ev işi yapmadığı için, çamaşır, bulaşık yıkamak, tıraş olmak gibi temizlik detaylarına önem vermediği, koğuşunun çok düzensiz ve pis olduğu ifade ediliyor.

  HAVASI SÖNDÜ İBDA/C Lideri Salih İzzet Erdiş'in, örgüt kışlasına çevirdiği Metris Cezaevi'ndeki ‘başkumandan’ havasından eser yok. Jandarma tarafından düzenlenen baskın sonucu, yüzlerce bomba bulunan koğuşundan alınarak, Kartal Özel Tip Cezaevi'ne konan Erdiş, tek başına kaldığı dubleksinde, televizyon, buzdolabı, radyo ve 24 saat sıcak su gibi dünya nimetlerinden faydalanmayı ihmal etmiyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı