GeriGündem Köçek Altun sırlarıyla gömüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Köçek Altun sırlarıyla gömüldü

Alibeyköy'de, kendisini merdivenin korkuluklarına asan 'Köçek' Sabri Altun, iki aydır kendisini ağlatan dertle birlikte gömüldü. 29 yaşındaki beş çocuk babası Altun'un karısı Ayşe Altun, iki aydır her gece içip içip ağlayan eşinin kendisine hiç bir şey anlatmadığını söyledi. Altun, ‘‘Arada kızıp, beni dövüyordu. Dayağa rağmen ben onu terketmedim ama o beni terketti’’ dedi.

Ayşe Altun, kocasının, düğün salonlarında dans ederken içkiye alıştığını söyledi. Son beş altı yıldır, eşinin sızana kadar içtiğini, birayla başlayıp rakı ve viskiyle devam ettiğini belirten Altun, şöyle konuştu:‘‘İçkiyi fazla kaçırdığı geceler eğer sızmazsa, çok sinirli oluyor, beni dövüyordu. Bir keresinde dayaktan hastanelik olmuştum. Keserle başıma vurdu. Başıma 12 dikiş atıldı. Dövmesinin, içtiği alkolden başka hiçbir nedeni yoktu.’’

Ayşe Altun, son iki aydır da kocasının sürekli ağladığını kaydederek, ‘‘Niye ağladığını hiç söylemedi. Sorardım ama beni terslerdi. Onu intihara götüren de ağlamasının altındaki nedendi’’ dedi. Kocasının borçları yüzünden intihar ettiği iddialarını yalanlayan Altun, ‘‘Bir ay önce Özel Alibeyköy Hastanesi'nde doğum yaptım. Hastane ücreti olan 270 milyon liranın 60 milyon lirasını ödeyememiş. Kimliğini hastaneye bırakmış. Geçen hafta da borcu kapatmış’’ dedi.

Cumartesiyi pazara bağlayan gece sabaha kadar içtikten sonra kendisini elektrik kablosuyla asan Sabri Altun'un cesedini, dört yaşındaki oğlu Mustafa buldu. Sabri Altun, Kastamonu'nun Derebağ Köyü'nde toprağa verildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle