Gündem Haberleri

  Kocaya 5 milyar tazminat

  A.A
  06.02.2006 - 13:59 | Son Güncelleme:

  İzmir’de tüp bebek tedavisi gördüğünü söyleyerek eşinden sürekli para aldığı sırada başkasından hamile kaldığı iddia edilen kadın, aldattığı gerekçesiyle kocasına 5 bin YTL tazminat ödeyecek.

  Tüp bebek tedavisi gördüğünü söyleyen eşinin başkasından hamile kaldığını, daha sonra çocuğu aldırdığını öğrenen S.U. (36), İzmir Aile Mahkemesi’nde açtığı boşanma davası sonuçlanınca, bu kez 13 yıl evli kaldığı eski eşi A.T. (34) hakkında manevi tazminat davası açtı.

  S.U’nun avukatı, mahkemeye sunduğu dilekçede, A.T’nin ağır kusuru nedeniyle müvekkilinin bir erkek olarak olaylardan sonsuz üzüntü duyduğunu ve manevi yönden yıprandığını belirtti.

  Dilekçede, ”A.T’nin yaptığı davranışların toplum içinde örnek olmaması için manevi tazminat davasını açmak zorunda kaldık ve manevi olarak yıpranmasını karşılamak için 10 bin YTL tazminat talep ediyoruz” denildi.

  İzmir Aile Mahkemesi verdiği kararda, kadının boşanmaya neden olan olaylarda kusurlu bulunduğunu belirterek, bu nedenle 5 bin YTL tazminat ödemesine karar verdi.

  Mahkemenin gerekçeli kararında şöyle denildi:

  ”Davalının boşanmaya neden olan olaylarda kusurlu bulunduğu mahkeme ilamıyla kesinleştiği, davalının evlilik dışı ilişkide bulunduğu belirtilerek, davalının boşanmaya neden olan olaylar nedeniyle kusurlu davranışları sonucu davacının kişilik haklarını ağır şekilde ihlal ettiğine kanaat getirilmiştir. Tarafların sosyal ve ekonomik durumları nazara alınarak, takdiren 5 bin YTL manevi tazminatın davalıdan alınarak davacıya verilmesine karar verilmiştir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı