GeriGündem Kocatepe'ye çıkacaklara soğuk uyarısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kocatepe'ye çıkacaklara soğuk uyarısı

AFYONKARAHİSAR'ın Kocatepe sırtları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kocatepe'de başlattığı Büyük Taarruz'un 87'nci yıldönümünde, Türkiye'nin dört yanından gelen 5 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Zafer Haftası boyunca Kocatepe'de gece hava sıcaklığının 8- 9 derece olacağını açıkladı.

Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi'nin Kocatepe sırtlarında bu gece sabaha karşı düzenleyeceği Zafer Yürüyüşü'ne 300’ün üzerinde üniversite öğrencisi ve öğretim görevlisinin yanı sıra çok sayıda kişi katılacak. Afyonkarahisar Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Afyonkarahisar’da bugün parçalı bulutlu bir havanın hakim olduğunu ve hava sıcaklığının 29 derece olduğunu belirtti. Kocatepe'ye çıkacak yürüyüşçülerin saat 01.00'de başlayan yürüyüşünün saat 06.00'da sona ereceğine dikkat çeken Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 8- 9 derece olması beklenen havanın rüzgarın etkisiyle çok daha düşük seviyelerde hissedileceğini belirtti.

1874 rakımlı Kocatepe'de Zafer Haftası boyunca hava sıcaklığının gece 7- 9 derece olacağını kaydeden yetkililer, Kocatepe'ye çıkacakların yanlarında kalın giysi ve kaban getirmesini önerdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle