Gündem Haberleri

  Kocasına bir ay yaklaşamayacak

  Bahri KARATAŞ/DHA
  04.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Düğün yemeğinde kavga çıkınca gelin ile damat ayrıldı. Karşılıklı açılan boşanma davasında gelin 100 bin TL tazminat istedi.

  Ölümle tehdit edildiğini iddia eden damat koruma istedi. Mahkeme, gelinin kocasının ev ve işyerine 1 ay yaklaşmasını yasakladı.

  İZMİR’de Mustafa Buğra Tekkol, Buse Yıldırım Tekkol ile 5 ay önce evlendi. Ancak düğün yemeğinde kavga çıktı, annesi gelini alarak restorandan ayrıldı. Gelin bir hafta sonra boşanma davası açtı, 100 bin TL tazminat istedi. Koca da karşı boşanma davası açtı. M. Buğra Tekkol duruşmada, “eşinin ve yakınlarının saldırısına uğradığını, ölümle tehdit edildiğini, adliyeden polis nezaretinde çıktığını” iddia ederek, eşi, kayınpederi ve eşinin amcasından şikâyetçi oldu.
  Yasağa uymazsa tutuklanacak
  Tehditlerin telefonda sürdüğünü savunan M. Buğra Tekkol, koruma talebinde bulundu. İzmir 5. Aile Mahkemesi’nin kadın hâkimi K. Bahar Çiftçi, kadınının, kocasının evine-işyerine bir ay süreyle yaklaşmaması ve iletişim cihazlarıyla rahatsız etmemesi yönünde karar aldı. Hâkim, Buse Yıldırım Tekkol’un karara aykırı davranması durumunda tutuklanacağını açıkladı.

  Düğünden adliyeye

  Mustafa Buğra Tekkol ile Buse Yıldırım Tekkol’un evliliği başlamadan bitti. Damatla gelin mahkemelik oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı