Gündem Haberleri

  Kocaoğlu: İş güvencesi Meclis'den çıkarılmalı

  Hürriyet Haber
  25.12.2001 - 11:39 | Son Güncelleme:

  ANAP İstanbul Milletvekili Emre Kocaoğlu, İş Güvencesi Yasa Tasarısı`nın TBMM`den çıkarılması için Hükümet`e ve tüm siyasi partilere çağrıda bulundu.

  Kocaoğlu, TBMM`de düzenlediği basın toplantısında, Hükümet Programı, Ulusal Program ve Türkiye`nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerin, bu düzenlemenin hayata geçirilmesini zorunlu kıldığını ifade etti.

  Düzenlemeyi, ``Yağmurlu zamanlarda gerekli olan bir şemsiye``ye benzeten Kocaoğlu, 1-1.5 milyon kişinin işsiz kaldığı kriz ortamında bu şemsiyenin kullanılması gerektiğini kaydetti. Kocaoğlu, bazı işverenlerin zorunluluklar dışında krizi bahane ederek işçi çıkardığı değerlendirmelerinin yapıldığını da belirterek, ``İşverenler bu ağır yükten kurtulmak için bu yasayı kabul etmek zorunda`` diye konuştu.

  TBMM`de grubu bulunan siyasi partilerin de düzenlemeyi destekledikleri yönünde açıklamalar yaptıklarını anımsatan Kocaoğlu, ``Bu açıklamalarında samimi olduklarını varsayarak, tasarının problem olmadan çıkacağını umuyorum`` dedi.

  BAYDUR`A YANIT

  Basın toplantısında TİSK Başkanı Refik Baydur`un tasarıya yönelik sözlerini de yanıtlayan Kocaoğlu, ``Bunları kongre telaşında söylenivermiş sözler`` olarak kabul ettiğini bildirdi. Kocaoğlu, bu sözlerin önemsenmemesi gerektiğini de kaydederek, ``Önemsenmesi Türkiye Cumhuriyeti`ne yük olur. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk`ün dediği gibi (Kimsesizlerin kimsesidir), parası olanların olmayanları ezdiği bir ülke değildir`` diye konuştu.
    

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı