Gündem Haberleri

  ‘Kocanı alırım’ davası silbaştan

  Hürriyet Haber
  07.04.2016 - 07:09 | Son Güncelleme:

  Kendisine hakaret eden kocasının sevgilisinden şikâyetçi olan eş, iki davayı da kazandı. Tazminat davası ise 5 yılda bitmedi

  İstanbul'da iki çocuk annesi Çiğdem Ö., kocasının sevgilisine manevi tazminat davası açtı. 4 yıl süren davayla ilgili görevsizlik kararı veren yerel mahkemenin kararını bozan Yargıtay, dosyayı aynı mahkemeye geri gönderdi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 5 yıl önce dava açan Çiğdem Ö. ile özel bir şirkette müdürlük yapan Çetin Ö. 31 yıl önce evlendi. Çiftin iki çocukları oldu. Çetin Ö.'nün müdürlüğünü yürüttüğü şirkette çalışan Meral G. evli olduğunu bildiği halde Çetin Ö. ile yasak ilişki yaşadı. Çiğdem Ö.'nün evliliği de büyük yara aldı. Meral G. iş ve aile çevresine Çetin Ö.'yü birlikte olduğu kişi olarak tanıttı. Bununla da yetinmeyen Meral G., Çiğdem Ö.'nün Facebook sayfasına, 'düş artık yakamdan yaratık. Sen ne kadar gurursuz ve sülük bir kadın çıktın. Yeter artık ya. İstediğimin kocasını elinden alırım. Zavallı" şeklinde 6 yıl önce değişik tarihlerde mesaj yazdı. Çiğdem Ö. de kendisine hakaret eden, onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunan kocasının sevgilisi Meral G.'ye 30 bin liralık tazminat davası açtı. Bu arada kocası Çetin Ö.'ye de boşanma davası açan Çiğdem Ö. ayrıca kendisine gönderdiği hakaret içerikli mesajlar nedeniyle Meral G.'ye iki ayrı dava açtı. Meral G. her iki davadan da ceza aldı.

  YARGITAY KARARI BOZDU
  Tazminat davasının görüldüğü İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi 4 yıl sonra görevsizlik kararı vererek dosyayı İstanbul İş Mahkemesi'ne gönderdi. Davacı Çiğdem Ö. ise mahkemenin görevsizlik kararını temyiz etti. Çiğdem Ö.'yü haklı bularak yerel mahkemenin kararını bozan Yargıtay, dosyanın işçi-işveren uyuşmazlığı ile bir ilgisinin olmayıp manevi tazminat davası olduğunu belirterek yeniden İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülmesi gerektiğine hükmetti. Şimdi 5 yıldır süren manevi tazminat davasının aynı mahkemede görülmesine devam edilecek.

  Etiketler: koca , karı , mnahkeme
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı