Gündem Haberleri

  'Kocan hastaysa çocuklara o baksın sen çalış'

  Mustafa DEMİRER/ÇORUM,(DHA)
  30.07.2007 - 12:59 | Son Güncelleme:

  ÇORUM Valiliği tarafından düzenlenen Halk Günü'ne katılan Zemzem Ölez, kocasının hasta olduğunu söyleyip ucuz ev bulamamaktan yakınarak, “Fakirler ölsün mü? Ev bulamıyoruz. Bize bir çadır verin orada yaşayalım” dedi. Bunun üzerine Vali Yardımcısı İsmail Çorumluoğlu “Eşin hasta ise iş bulalım sen çalış” dedi. Gözlerinin iyi görmediğini ve çocuklarına bakmak zorunda olduğunu söyleyen Ölez’e vali yardımcısı bu kez, “Biz size hakemlik yapın demiyoruz” diye yanıt verdi.

  Çorum Valiliği tarafından her hafta çarşamba günleri yapılan halk günü toplantısı ilginç bir diyaloga sahne oldu. İl Özel İdare Müdürlüğü İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen halk gününe 15 vatandaş katıldı. Vali Yardımcısı İsmail Çorumluoğlu’nun başkanlık yaptığı toplantıya bazı daire müdürleri de katıldı. Herkesin sorunlarını tek tek dinleyerek çözüm üretmeye çalışan Vali Yardımcısi İsmail Çorumluoğlu ile 48 yaşındaki Zemzem Ölez adlı kadın arasında yaşanan ilginç konuşma geçti.

  Eşi Hüseyin Ölez ile birlikte toplantıya katılan Zemzem Ölez, ev bulamamaktan ve geçinememekten yakındı. Eşinin sara hastası olduğunu ve çalışamadığını söyleyen Ölez, “Fakirler ölsün mü? Ev bulamıyoruz. Bize bir çadır verin orada yaşayalım” dedi. Bunun üzerine Vali Yardımcısı İsmail Çorumluoğlu, durumu dramatize etmenin bir anlamı olmadığını söyleyerek, “Eşiniz rahatsızlığı nedeniyle çalışamıyorsa size iş bulalım siz çalışıp evinizin ekonomisine katkı sağlayın” dedi.

  Bu teklif karşısında şaşkına dönen Zemzem Ölez, gözlerinin uzağı göremediğini ve 3 çocuğu olduğunu, onlara bakmak zorunda olduğunu söyledi. Bunun üzerine de Vali Yardımcısı Çorumluoğlu, “Biz size hakemlik yapın demiyoruz. Elbette size göre de bir iş bulunabilir. Ayrıca madem eşiniz sağlık nedeniyle çalışamıyor, çocuklara evde o baksın” diye öneride bulundu.

  Konuşmalara İş Kur temsilcisi Ayşe Arar katılarak, Zemzem Ölez’in kabul etmesi durumunda iş temin edebileceklerini söyledi. Vali Yardımcısı İsmail Çorumluoğlu, “Devlet olarak elbette biz sahip çıkacağız, fakat insanlar da üzerlerine düşeni yapabilmelidir” dedi. Zemzem Ölez teklifi kabul etmedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı