Gündem Haberleri

  Kocaeli'de mahkeme karar verdi, evinin içi gözüktüğü için üstgeçit yıkılacak

  Nabi YAZICI (DHA)
  05.05.2017 - 06:34 | Son Güncelleme:

  Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde, 80 yaşındaki S.T. adlı kadın, D-100 Karayolu’nun üzerine yapılan üstgeçidin evine çok yakın olduğu, odalarının içerisinin gözüktüğü iddiasıyla davacı olurken, mahkeme üstgeçidin yıkılmasına karar verdi.

  Karayolları, 2012 yılında D-100 Karayolu’nda Körfez Yeni Yalı ve Barbaros mahallelerini birbirine bağlayan kesime yaya üst geçidi yaptı. Üst geçidin ayağının hemen yanındaki 3 katlı binada oturan S.T. adlı kadın köprünün evine çok yakın yapıldığını, evinin odalarının gözüktüğünü iddia ederek davacı oldu. Kocaeli İdare Mahkemesi bunun üzerine üst geçidin yıkımına karar verdi. Körfez Belediyesi mahalle halkının ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisi üzerine aile ile görüşürken, üst geçitten evin görülmemesi için köprünün etrafını kapattı. Üst geçitten geçenlerin etrafı görmesi engellenirken, S.T. davadan vazgeçmedi.

  Mahkeme kararı üzerine Karayolları köprünün yıkımı için dün bölgeye geldi. Üst geçide, ’Yaya üst geçidi Kocaeli 2’nci İdare Mahkemesi’nin kararı gereğince kaldırılacaktır’ yazılı afişler asıldı. Karayolları ekiplerini gören vatandaşlar üst geçidin etrafında toplandı. Vatandaşlar her gün binlerce kişinin kullandığı üst geçidin yıkımına engel oldu. Polis ve zabıta ekipleri önlem alırken, tutanak tutuldu. Tutanakta vatandaşların yıkıma engel olduğu, Körfez Belediyesi’nin üst geçitte ıslah çalışmaları kapsamında üst geçidin üst kısımlarının kompozitle kapattığı, üst geçitten geçenlerin çevredeki binaları ve iş yerlerini göremediği belirtilerek, gerekli önlemlerin alınmasının ardından yıkımın gerçekleştirileceği yazıldı.

  Etiketler: üstgeçit , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı