Gündem Haberleri

  Kocaeli'de CHP Milletvekilliği için ilk resmi başvuru kadın adaydan

  İZMİT / DHA
  07.01.2011 - 17:42 | Son Güncelleme:

  İL ve ilçe teşkilatlarının yönetim kurullarında görev alanlara milletvekili aday adaylığı için 10 Ocak’a kadar istifa süresi tanınan CHP’de, Kocaeli İl Teşkilatı’nda ilk istifa ve başvuru 36 yaşındaki Aysun Erenkaya’dan geldi.

  CHP İzmit İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Erenkaya, görevinden istifa ederek, milletvekili aday adaylığı başvuruda bulundu. Erenkaya’ya başvurusunda eşi İsmail Erenkaya, İl Kadın Kolları yöneticileri, kadın üyeler, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri de destek verdi.

  Emlakçılık yapan, evli ve 2 çocuk annesi Aysun Erenkaya başvurusununun ardından yaptığı açıklamada, Atatürk’ün kurduğu partide kadın milletvekili sayısının çok az olduğunu belirterek, "Bugüne kadar pek dikkate alınmayan ve listelerde seçilebilecek yerden aday gösterilmeyen kadınlarla, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için aday adaylığımın yolunu açıyorum. Hiçbir sayısal hesap peşine düşmeden Genel Başkan’ımızın hem genç hem kadın ısrarındaki samimiyetine inanarak milletvekilliği aday adaylığı sürecimi başlatıyorum" dedi.CHP il ve ilçe yönetim kurullarında görev alanların milletvekili aday adaylığı için 10 Ocak’a kadar görevlerinden istifa etmesi gerekiyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı