Gündem Haberleri

  Kocadon'dan 'Tepecik' sözü

  Hürriyet Haber
  29.04.2016 - 23:28 | Son Güncelleme:

  Bodrum’un simgelerinden Tepecik Kafe’nin taşınması için Başkan Mehmet Kocadon söz verdi: “Yapı prefabrik. Göreceksiniz bir günde söküp başka yere taşıyacağız...”

  MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde uzun yıllar Tepecik Camisi’nin bitişiğinde bulunan ve özellikle yaşlı vatandaşlara mekân olan Tepecik Kafe kaldırılıyor. Konuyla ilgili konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi:

  TEPECİK KAFE’DE SON İKİ GÜN
  “2009-2014 yılları arasında Bodrum’un alt ve üstyapısı ile ilgili bir çalışma yaptık. Tarihimize ve kültürümüze sahip çıkarak o yerleri güzelleştirdik. Bunlardan bir tanesi Tepecik Camisi’ydi. Bu güzel camimize bitişik bir kafemiz vardı ve çok eski duruyordu, caminin tüm güzelliğini kapatıyordu. Kafemizi 100 metre kadar ileriye çektik. Bodrumlu bir vatandaş kafeyi şikâyet etti. Hakkımızda soruşturma açıldı. Üzülerek söylüyorum ki pazar gününden sonra Tepecik Kafe artık yok. Fakat bu yapının prefabrik olduğunu, sökülüp takılabilir olduğunu da göstermek istiyorum.”

  SÖKÜLÜP TAŞINACAK
  Başkan Kocadon, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Burası asla 1’inci dereceden arkeolojik sit alanı değildir. Bodrum’da yaşayan belli yaş grubunun hepsi buranın dolgu olduğunu bilir. Pazar gününe kadar bu güzel kafenin tadını çıkaralım. Göreceksiniz bir günde söküp başka yere taşıyacağız. Mutfak malzemeleri Ortakent’e gidecek, diğer malzemeler de Torba’da yapımı süren kafemize gidecek. Bu kafenin en büyük özelliği; Bodrum halkının ve Bodrum’u bugüne kadar getiren büyüklerimizin keyif sürdüğü yer olmasıdır ama onları yine de mağdur etmeyeceğiz. En kısa zamanda Etüt Proje Müdürlüğümüz ile halkımıza güzel bir kafe kazandırmak için çalışmalara başlıyoruz.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı