Gündem Haberleri

  Koç: Kaza bizi derinden üzdü

  A.A.
  07.02.2006 - 15:46 | Son Güncelleme:

  Koç Holding Şeref Başkanı ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Koç, çok güzel ve verimli geçen Ford Otosan'ın Roma'daki bayi toplantısının beklenmedik bir şekilde sona ermesinin kendilerini derinden üzdüğünü bildirdi.

  Koç, Roma'da meydana gelen trafik kazasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Roma'daki bayi toplantısının son akşam yemeğinde otele dönerken müessif bir otobüs kazası olduğunu, Ford Otosan ailesinin 12 ferdinin hayatını kaybettiğini, ikisi ağır olmak üzere 18 mensubunun da 6 hastaneye yatırıldığını hatırlatarak, gerekli her türlü tıbbi müdahalenin yapıldığını kaydetti.

  Yoğun bakım uzman doktorlarının temin edilerek hastanelere sevk edildiğini, yaralıların durumunun elemanlar ve tercümanlar tarafından hastanelerde yakından takip edildiğini vurgulayan Rahmi Koç, ayakta tedavi gören ve yarası hafif olanların bu akşam diğer Ford Otosan mensuplarıyla birlikte Türkiye'ye döneceklerini bildirdi. Hastanelerde kalacak yaralıların durumunun, Çarşamba günü akşamı belli olacağını ve Roma'da nöbetçi kalacak Ford Otosan mensupları tarafından yakından takip edileceğini aktaran Koç, vefat eden Ford Otosan mensuplarına ilişkin olarak kanuni işlemlerin başlatıldığını ve gerekli müsaadelerin en kısa sürede alınacağını ümit ettiklerini kaydetti.

  SETUR'DA KRİZ MASASI KURULDU

  Cenazelerin Türkiye'ye götürülmesiyle ilgili kesin haber alıncaya kadar vefat edenlerin aile mensuplarının Roma'ya hareket etmemelerini isteyen Koç, haber almak üzere İstanbul Setur Genel Müdürlük'te kurulan kriz masasıyla temas edilebileceğini ifade etti.

  "GEREKTİĞİNDE YÖNETİCİ PERSONEL DE VERECEKTİR”

  Rahmi Koç, cenazeler İstanbul'a vardıktan sonra ailelerin istekleri doğrultusunda defin işlemlerinin yapılacağını kaydetti. Vefat eden bayilerin işlerinin aksamaması için Ford Otosan'ın maddi manevi her türlü destekte bulunacağını ve gerektiğinde yönetici personel de vereceğini dile getiren Rahmi Koç, şunları kaydetti: “Çok güzel ve verimli geçmiş olan bir bayi toplantısının beklenmedik bir şekilde sona ermesi, hepimizi derinden üzmüştür. Çalışanlarımız, bayilerimiz ve büyükelçiliğimiz mensupları, sabaha kadar yaralılarımızla ilgilenmişlerdir. Büyükelçimiz başta olmak üzere bütün elçilik teşkilatı bugün de seferber olarak formaliteleri tamamlamak için gerekli girişimleri yapmaktadırlar. Roma Belediye Başkanı, şahsen kaza mahalline gelerek kurtarma çalışmalarını bizzat yönetmiştir. Sayın Büyükelçimiz başta olmak üzere elçilik mensuplarına ve acımızı paylaşan Roma Belediye Başkanı'na şükranlarımızı ifade etmek istiyorum.
  Kaybettiğimiz mensuplarımıza Tanrı'dan mağfiret, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar ve Allah'tan bizlere bir daha böyle keder vermemesini temenni ederiz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı